توجه به پدافند غیرعامل منجر به حفظ محیط زیست می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید رضا موسوی مشکینی در کارگاه آموزشی «پدافند زیستی» گفت: مسائل زیست محیطی در راستای پدافند غیرعامل و حفظ امنیت کشور، دارای جایگاه بسیار حساس و مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. وی با بیان اینکه متأسفانه امروز محیط […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید رضا موسوی مشکینی در کارگاه آموزشی «پدافند زیستی» گفت: مسائل زیست محیطی در راستای پدافند غیرعامل و حفظ امنیت کشور، دارای جایگاه بسیار حساس و مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز محیط زیست کشورمان بسیار شکننده است، خاطرنشان کرد: توجه به اصول و مؤلفه‌های پدافند غیرعامل که هدف اصلی آن حفظ سرمایه‌های ملی کشور است، در نهایت منجر به حفظ و حراست از محیط زیست می‌شود، زیرا تخریب طبیعت و محیط زیست موجب ایجاد بحران خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم تصریح کرد: قطعا برای کاستن آسیب پذیری و ایستادگی در برابر تهدیدات دشمنان، باید سطح دانش و آگاهی خود نسبت به حوزه‌های گوناگون پدافند غیرعامل را افزایش دهیم و با بکارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات در این جهت گام برداریم.

کارگاه آموزشی «پدافند زیستی» با تدریس دکتر حسین هنری از اساتید دانشگاه و باحضور جمعی از کارشناسان و فعالان زیست محیطی استان قم در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برگزار شد.