اقامه نماز جماعت در ۷۰ درصد مساجد قم
اقامه نماز جماعت در ۷۰ درصد مساجد قم

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، یونس عالی پور که امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان در سالن کرامت استانداری سخن می گفت با اشاره به برخی پیگیری ها برای اقامه نماز جماعت در بوستان ها به جای مساجد بیان کرد: آن چه که در جلسات […]

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، یونس عالی پور که امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان در سالن کرامت استانداری سخن می گفت با اشاره به برخی پیگیری ها برای اقامه نماز جماعت در بوستان ها به جای مساجد بیان کرد: آن چه که در جلسات مختلف مورد توجه است، ضرورت عدم تجمع در شرایط قرمز کرونایی چه در فضای بسته و چه در فضای باز است.

وی افزود: خوشبختانه در روزهای اخیر بسیاری از برنامه های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران به دلیل شرایط قرمز کرونایی استان تعطیل شده است، ضمن آن که بقاع متبرکه استان در تعطیلی کامل به سر می برند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم ادامه داد: البته مدیر حرم مطهر حضرت کریمه اهل بیت (س) در نشست هفته گذشته ستاد مدیریت بحران استان از تشکیل برخی تجمع های ناخواسته در صحن های حرم مطهر خبر داد که در این موضوع نیز، تذکر لازم مبنی بر ضرورت عدم تشکیل این تجمع ها داده شده است.

عالی پور درباره فعالیت مساجد استان در شرایط فعلی نیز خاطر نشان کرد: حدود ۳۰ درصد مساجد استان، رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را در دستور کار خود دارند، اما همچنان حدود ۷۰ درصد مساجد قم اقدام به برگزاری نماز جماعت می کنند.

وی در این باره اضافه کرد: باید گفت شاید خود سازمان تبلیغات اسلامی استان اعتقادی به عدم برگزاری نماز جماعت در مساجد نداشته باشد، اما در عین حال تذکرهای لازم در این باره داده شده و مکاتبات و پیگیری ها دنبال خواهد شد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم سپس تصریح کرد: باید توجه داشت که آمار، بیانگر رعایت مطلوب شیوه نامه های بهداشتی در مساجد استان قم است، اما در عین حال توجه به این نکته نیز ضروری است که هرگونه تجمع در شرایط قرمز کرونایی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا منع شده که اقامه نماز جماعت نیز به عنوان یکی از تجمع ها شناخته می شود.