احیای واحدهای راکد در صدر برنامه‌های اقتصادی استان قم است
احیای واحدهای راکد در صدر برنامه‌های اقتصادی استان قم است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بهرام سرمست ظهر امروز پس از بازدید از واحدهای تولیدی صنعتی در سه‌شنبه‌های اقتصادی قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ادامه برنامه‌های اقتصادی در سالهای گذشته، امسال نیز باانگیزه و جدیت بیشتری برنامه‌های سه‌شنبه‌های اقتصادی را […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بهرام سرمست ظهر امروز پس از بازدید از واحدهای تولیدی صنعتی در سه‌شنبه‌های اقتصادی قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ادامه برنامه‌های اقتصادی در سالهای گذشته، امسال نیز باانگیزه و جدیت بیشتری برنامه‌های سه‌شنبه‌های اقتصادی را آغاز کردیم.

استاندار قم در تشریح برنامه سه‌شنبه‌های اقتصادی این هفته افزود: امروز از سه واحد تولیدی و صنعتی در سطح استان بازدید داشتیم و یک واحد صنعتی نیز در جهت تولید لامپ‌های ال ای دی با ۵۸ نفر اشتغال‌زایی درزمینهٔ مصرف انرژی و کارآفرینی افتتاح شد.

وی تصریح کرد: واحدهایی که مورد بازدید قرار گرفت، جزء واحدهای بسیار موفق در تولید و اشتغال هستند که امکان توسعه در دیگر فازهای صنعتی رادارند.

جلوگیری از قاچاق کالای ۸۵ میلیاردی در قم؛ ادعای خلاف گمرک در پاسخ به تعزیراتاجاره‌بهای منازل مسکونی خانواده‌های نیازمند و املاک تجاری موقوفه قم اخذ نمی‌شودجولان سوسک‌ها در آب‌انبارهای قم / نفس در سینه‌های گنبدهای کاه‌گلی به تپش افتاد

سرمست پیرامون حمایت از این واحدها بیان کرد: در جهت طرح توسعه و افزایش ظرفیت این واحدها از تسهیلات بانکی استفاده می‌کنیم و جز مصوبات سه‌شنبه‌های اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال، تمام مدت از ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی حمایت و مانع زدایی می‌کنیم و حمایت از فرآیند تولید و پشتیبانی از تولیدکنندگان در قم را در دستور کار قرار می‌دهیم.

استاندار قم گفت: طبق قرار سه‌شنبه‌های اقتصادی، پس از هر بازدید، بررسی و استعلامات انجام می‌شود تا در جریان روند حمایت و مانع‌گذاری قرار بگیریم، در این راستا احیای واحدهای راکد و رفع مشکلات برای بازگشت به چرخه تولید، در صدر برنامه‌های اقتصادی قم است.

وی بیان کرد: بر آنیم هر سه‌شنبه یک واحد راکد را که به دلیل مشکلات اقتصادی تعطیل‌شده است با احصای دغدغه‌ها و موانع به مدار تولید بازگردانیم.

پیش‌بینی ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در راه‌اندازی ۱۴۰ واحد صنعتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز در همین بازدید اظهار داشت: امروز سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد، در سال تولید و پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، طبق سنوات قبل، سه‌شنبه‌های اقتصادی تداوم دارد.

محمود سیجانی افزود: سه‌شنبه‌های اقتصادی، با همان سیاست‌ها در بازدید از واحدهای موجود و افتتاح واحدهای جدید برقرار و پایدار است.

وی بیان کرد: امروز از ۴ واحد صنعتی بازدید به عمل آمد و یک واحد نیز افتتاح شد، این واحدهای مورد بازدید شامل واحد صنعت نساجی و تولید انواع پارچه و تولید مواد شیمیایی میانی در صنعت پلاستیک و کفش بود که نقش مهمی در صرفه‌جویی ارزی و تأمین نیاز داخل و عدم وابستگی دارد.

سیجانی در مورد دیگر واحدها عنوان کرد: همچنین یک واحد در تولید سیستم گرمایش و سرمایش در صرفه‌جوئی انرژی و افزایش راندمان تولید و صرفه‌جوئی در آب و برق مورد بازدید قرار گرفت، ضمن اینکه یک واحد ویژه تولید لامپ‌های کم‌مصرف باهدف بهینه‌سازی انرژی و اشتغال ۵۸ نفر به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: امسال نیز راه‌اندازی ۱۴۰ واحد جدید هدف‌گذاری شده که شامل پروژه‌های نیمه‌تمام با پیشرفت ۶۰ درصد به بالاست که در این میان ۱۰ واحد صنعتی در فرودین ماه، به بهره‌برداری رسید، البته در سال جهش تولید هدف‌گذاری استان، ۲۵ واحد بود که ۳۷ واحد راه‌اندازی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به وجود ۱۷۰ واحد راکد در قم خاطرنشان کرد: بنا داریم حداقل ۴۰ واحد را امسال احیا کنیم، در این راستا سال گذشته ۳۷ واحد به مدار تولید و اشتغال افزوده شد.

وی گفت: در سال قبل برای ۱۳۰ واحد ۸۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و امسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در راه‌اندازی ۱۴۰ واحد صنعتی در قم، پیش‌بینی‌شده است، واحدهای راکد دارای تجهیزات مناسب با هزینه اندکی در تأمین نقدینگی و خرید مواد اولیه راه‌اندازی می‌شوند.

سیجانی در مورد وضعیت اشتغال افزود: سال قبل۳ هزار و ۶۰ نفر به‌طور مستقیم در صنعت، اشتغال مستقیم یافت و امسال نیز ۳۵۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم پیش‌بینی می‌شود.