اجاره‌بهای منازل مسکونی خانواده‌های نیازمند و املاک تجاری موقوفه قم اخذ نمی‌شود
اجاره‌بهای منازل مسکونی خانواده‌های نیازمند و املاک تجاری موقوفه قم اخذ نمی‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اظهار داشت: سعی کردیم تا آنجا که در توان داریم اجاره‌بهای منازل مسکونی خانواده‌های نیازمند یا املاک تجاری موقوفه را که […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اظهار داشت: سعی کردیم تا آنجا که در توان داریم اجاره‌بهای منازل مسکونی خانواده‌های نیازمند یا املاک تجاری موقوفه را که در دوران شیوع کرونا رونق چندانی نداشته‌اند اخذ نکنیم.

وی افزود: به خاطر محدودیت‌های کرونا، بیشتر روزهای سال گذشته بقاع متبرکه بسته بودند بااین‌حال سعی کرده‌ایم با تکیه‌بر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و همچنین تولید و پخش برنامه‌های تلویزیونی از جوار حرم‌های مطهر امامزادگان، فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی را ادامه بدهیم.

رئیس سازمان اوقاف: به دنبال حرکت در مسیر ارائه درمان رایگان به افراد کم‌بضاعت هستیماجاره اراضی اوقافی بالای ۱۰ هکتار قزوین متوقف می‌شود/احداث گلخانه‌های وقفی در سال ۱۴۰۰۱۶۰ خانه اوقافی در اختیار محرومان بیدستان قزوین قرار می‌گیرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به هزینه کرد ۱۹ میلیارد تومانی اوقاف طی یک سال گذشته گفت: این مبلغ صرف خرید و توزیع بسته‌های معیشتی برای نیازمندان، تهیه و توزیع غذای گرم، آزادی زندانیان که تعداد آن‌ها به بیش از ۵۰ نفر در سال گذشته می‌رسد و فراهم کردن تجهیزات بیمارستانی برای مراکز درمانی، ویزیت و داروی رایگان برای نیازمندان با محوریت بقاع متبرکه شده است.

اسکندری ادامه داد: این کمک‌ها از محل موقوفات خاص با نیات مشخص یا موقوفات عام بوده که با رعایت همه مصوبات و قوانین شرعی و همچنین در جهت کمک به اجرای پروتکل‌های بهداشتی بوده است.

وی بیان کرد: در دوره جدید مدیریتی اوقاف سعی کرده‌ایم نظم و انضباط قابل قبولی به مجموعه بدهیم که شامل رعایت بیشتر قوانین سازمانی و شرعی است،مجموعه همکاران اوقاف هم تلاش و همیاری فراوانی داشتند و هم‌اکنون به نظم و انسجام قابل قبولی دست‌یافته‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: تلاش مضاعفی در همه بخش‌های این اداره کل وجود دارد  و هم‌اکنون رتبه اوقاف قم از ۱۷ به ۲ ارتقا یافته است.

اسکندری خاطرنشان کرد: حضور اداره کل اوقاف و امور خیریه در حوزه کمک‌رسانی به نیازمندان و مستمندان به‌ویژه طی یک سال اخیر که فشار اقتصادی از یک‌سو و شیوع کرونا از سوی دیگر، سبب بروز مشکلات فراوانی شده‌اند چشمگیر است.