کار در مترو قم شبانه‌روزی می‌شود
کار در مترو قم شبانه‌روزی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اسدالله حاجی زمانی با اشاره به اقدامات انجام‌شده توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا در پروژه قطار شهری قم، اظهار کرد: روند کار در سال گذشته نشان می‌دهد روند خوبی بوده و پیشرفت مناسب در اجرای این طرح صورت گرفته است. مدیرعامل هلدینگ راه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اسدالله حاجی زمانی با اشاره به اقدامات انجام‌شده توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا در پروژه قطار شهری قم، اظهار کرد: روند کار در سال گذشته نشان می‌دهد روند خوبی بوده و پیشرفت مناسب در اجرای این طرح صورت گرفته است.

مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه در حال حاضر قرارداد تجهیزاتی خط یک قطار شهری قم منعقدشده است، گفت: تلاش ما این است بر اساس برنامه زمان‌بندی تا خردادماه بتوانیم خط را گرم و به مرحله بهره‌برداری برسانیم، در این مدت باقی‌مانده نیز اگر نیاز باشد، ادامه کار به‌صورت سه شیفت دنبال می‌شود.

حاجی زمانی تصریح کرد: نگرانی در مورد منابع مالی پروژه نداریم و در حال حاضر نیز برنامه‌ریزی لازم برای تخصیص اعتبار و تزریق مستقیم به منابع تجهیزاتی و پروژه نیز در دست اقدام است.

وی ابراز کرد: درخواست ما از مسئولان استان قم این است منابع نقدی به پروژه تزریق شود تا فاز نخست خط یک مترو که شامل دو ایستگاه است و  ۶ کیلومتر نیز طول داشته به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیاء همچنین با اشاره به قرارداد تجهیزاتی منعقدشده، تصریح کرد: در فاز نخست خط یک حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده و مابقی آنکه ۴۵۰ میلیارد تومان است، مربوط به ادامه فاز دوم خط یک است.