به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، دیدار رده‌بندی لیگ برتر بسکتبال مردان ایران امشب (شنبه) ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شد که در پایان، تیم شیمیدر قم موفق شد با پیروزی ۹۰ – ۸۵ مقابل نفت آبادان، جایگاه سوم این فصل از مسابقات را به خود اختصاص دهد. با تصمیم حماد سامری، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، دیدار رده‌بندی لیگ برتر بسکتبال مردان ایران امشب (شنبه) ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شد که در پایان، تیم شیمیدر قم موفق شد با پیروزی ۹۰ – ۸۵ مقابل نفت آبادان، جایگاه سوم این فصل از مسابقات را به خود اختصاص دهد.

با تصمیم حماد سامری، نفت آبادان با ترکیب ابتدایی سعید داورپناه، آرن داودی، عدنان شاهوردی، حامد سهراب‌نژاد و سالار منجی بازی را آغاز کرد.

در سوی دیگر میدان نیز مصطفی هاشمی شیمیدر قم را با ترکیب ابتدایی ارسلان کاظمی، دیوگو، رولند، وحید حاجیان و امیرحسین آذری به زمین فرستاد.

در کوارتر نخست این بازی ابتدا شیمیدرها با توجه به اشتباهات بازیکنان نفت در حمله ۹ – ۲ پیش افتادند، اما با ادامه بازی این تیم نفت بود که نبض بازی را در اختیار گرفته و نتیجه را در امتیاز ۱۴ به تساوی کشید. این کوارتر در حالی با نتیجه ۱۶ – ۱۶ به پایان رسید که ۱۲ امتیاز شیمیدر را تنها ارسلان کاظمی به دست آورد.

با شروع ‌کوارتر دوم بازی برتری نسبی نفتی‌ها مقابل شیمیدر ادامه داشت تا شاگردان حماد سامری با درخشش رسول مظفری ۱۶ – ۱۹ برنده این کوارتر شوند. به این ترتیب تیم‌ نفت با نتیجه ۳۲ – ۳۵ برنده نیمه نخست بازی شد.

کوارتر سوم باز هم زمان درخشش ارسلان کاظمی در زیر سبد نفت بود تا شیمیدر را ۵۷ – ۵۱ پیش بیاندازد. با افزایش اختلاف به ۶ امتیاز، حماد سامری ناچار به تقاضای وقت استراحت شد تا شاید دفاع نفت را بهبود ببخشد. از اواخر این‌ کوارتر محمد حسن‌زاده برای نفت وارد زمین شد. این‌کوارتر با حساب ۲۵ – ۱۸ به سود شیمیدر پایان یافت.

با شروع کوارتر چهارم اشتباهات نفت در حمله افزایش یافت تا شیمیدر بار دیگر با پرتاب‌های ۳ امتیازی رولند اختلاف را به ۸ امتیاز افزایش دهد. سامری در حالی تقاضای وقت استراحت کرد که نتیجه ۶۴ – ۵۶ به سود شیمیدر بود. با ورود دو تیم به زمین آرن داودی اختلاف را به سه امتیاز کاهش داد تا این بار هاشمی برای شیمیدر وقت استراحت بگیرد. نفت موفق شد ۵ ثانیه مانده به پایان بازی، با پرتاب سه امتیازی اشکان خلیل‌نژاد نتیجه را ۷۸ – ۷۸ به تساوی بکشد تا دو تیم راهی وقت اضافه اول شوند.

۳ امتیاز نخست مسابقه در وقت اضافه اول را داورپناه برای نفت به دست آورد اما در ادامه این شیمیدر بود که با درخشش دیوگو ۸۵ – ۸۳ پیش افتاد. این دیدار نهایتا ۹۰ – ۸۵ به سود شیمیدر قم پایان یافت تا شاگردان هاشمی رتبه سوم این فصل لیگ را به خود اختصاص دهند. شیمیدر ۱۲ – ۷ برنداه وقت اضافه شد.

انتهای پیام