چهار هزار و ۲۰۸ مورد نظارت بهداشتی در قم انجام شد
چهار هزار و ۲۰۸ مورد نظارت بهداشتی در قم انجام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سیامک محبی در گفت و گویی اظهار داشت: در این نظارت‌ها ۵۱۵ واحد صنفی غیرفعال یا پلمب شدند و برای هزار و ۴۰۰ مورد نیز اخطار بهداشتی و تعطیل جهت اصناف متخلف صادر شد. وی با اشاره […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سیامک محبی در گفت و گویی اظهار داشت: در این نظارت‌ها ۵۱۵ واحد صنفی غیرفعال یا پلمب شدند و برای هزار و ۴۰۰ مورد نیز اخطار بهداشتی و تعطیل جهت اصناف متخلف صادر شد.

وی با اشاره به برخی از فعالیت‌های مرکز بهداشت قم طی هفته‌های اخیر تشدید بازرسی از صنوف گروه ۲، ۳ و ۴ و ارائه اخطار و تذکر را از جمله آن ذکر کرد و گفت: بازرسی از وضعیت گندزدایی و ضدعفونی قطارهای فدک و نظارت بر دفن بهداشتی بیماران کرونایی در شهر و روستاها نیز از دیگر کارهای صورت گرفته است. 

وی  بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بویژه کارگاه‌های تهیه زولبیا بامیه را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: اعمال محدودیت‌های کرونایی و اقدام قانونی برای واحدهای متخلف، پلمب ۲ واحد اغذیه فروشی به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی مبارزه با کرونا نیز از دیگر اقدام‌های نظارتی انجام پذیرفته شده می‌باشد.

وی بیان کرد: پلمب سه واحد عرضه قهوه و یک واحد باشگاه ورزشی نیز از دیگر فعالیت‌های انجام شده به شمار می آید.

قم از روز هجدهم فروردین‌ماه در نقشه رنگ بندی کرونایی کشور به حالت قرمز درآمده است و درصدر استان‌هایی است که شیوع آن رشد صعودی دارد و دست اندرکاران به احتمال افزایش موارد ابتلا و فوتی در صورت توجه نکردن کافی شهروندان به محدودیت‌ها، پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی ابراز نگرانی می‌کنند.