تداوم کمک‌های مؤمنانه مسجد مقدس جمکران در ماه رمضان
تداوم کمک‌های مؤمنانه مسجد مقدس جمکران در ماه رمضان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، ابراهیم صدوقی در نشست امروز ستاد مدیریت بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به تعطیل و نیمه تعطیل شدن برنامه‌های مسجد مقدس جمکران از روز شنبه هفته جاری بیان کرد: در این مدت اطلاع رسانی به […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، ابراهیم صدوقی در نشست امروز ستاد مدیریت بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به تعطیل و نیمه تعطیل شدن برنامه‌های مسجد مقدس جمکران از روز شنبه هفته جاری بیان کرد: در این مدت اطلاع رسانی به کاروان‌هایی که به طور مرتب یا متناوب در شب‌های چهارشنبه در مسجد مقدس جمکران حاضر می‌شوند در دستور کار قرار داشت تا آنان از تعطیل بودن برنامه‌های مسجد مطلع باشند.

وی افزود: برنامه‌های مسجد مقدس جمکران همچنان به صورت مجازی و رسانه‌ای بویژه در مورد برنامه‌های ماه مبارک رمضان دنبال می‌شود.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران همچنین از تداوم فعالیت خادمان سلامت در آن مسجد مقدس گفت و اذعان کرد: بازرسان مرکز بهداشت استان و همچنین معاونت هماهنگی امور زائرن استانداری همچنان در شب‌های چهارشنبه در مسجد حاضر می‌شوند و نظارت خود را انجام می‌دهند.

صدوقی سپس به توزیع ماسک رایگان برای زائران مسجد مقدس جمکران توجه داد و خاطر نشان کرد: البته ماسک‌های خریداری شده برای مناسبت‌های اخیر از جمله نوروز و ایام نیمه شعبان در حال اتمام است و امیدواریم بتوانیم با کمک نهاد‌ها و سازمان ها، توزیع ماسک رایگان را در این مکان مقدس و در بین زائران ادامه دهیم.

وی درباره برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در ماه مبارک رمضان هم تصریح کرد: بسیاری از برنامه‌ها به صورت مجازی و رسانه‌ای دنبال خواهد شد، اما برخی از برنامه‌های تدارک دیده شده صرفا در صحن جامع و بر اساس چینش از پیش تعیین شده فرش‌ها و رعایت فاصله گذاری برای زائرانی که در این مکان مقدس حضور پیدا می‌کنند برگزار خواهد شد.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران در عین حال افزود: در سال‌های قبل شاهد بودیم که سفره‌های افطاری و حتی برخی از میهمانی‌های مردمی در اطراف مسجد مقدس جمکران برپا می‌شد، اما این گونه برنامه‌ها در وضعیت فعلی کرونایی قم ممنوع است و برگزار نمی‌شود.

صدوقی اطعام مسجد مقدس جمکران در ماه مبارک رمضان را صرفا در توزیع بسته‌های معیشتی و کمک مؤمنانه منحصر خواند و یادآور شد: کاهش ساعت کاری کارکنان شاغل در مسجد مقدس جمکران نیز بر اساس مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در دستور کار قرار دارد.