جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی و ۱۸ میلیون دلار ارزی
جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی و ۱۸ میلیون دلار ارزی

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از   قم ، محمود نوربخش در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم اظهار داشت: در سال گذشته، ۲۸ پروژه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید تصویب شد که در دو مورد پروژه از برنامه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از   قم ، محمود نوربخش در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم اظهار داشت: در سال گذشته، ۲۸ پروژه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید تصویب شد که در دو مورد پروژه از برنامه جلو بودیم.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم در مورد وضعیت اجرای این پروژه‌ها افزود: عدم تأمین منابع در سال قبل، ۱۷ پروژه اقتصاد ملی قم را از برنامه، عقب نگه‌داشته است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۸۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان یارانه سود تسهیلات جذب و توزیع شد تصریح کرد: ۲۰ طرح از ۲۷ طرح جهش تولید استان توانست از یارانه سود تسهیلات بهره‌مند شود.

نوربخش با اشاره به اینکه استان قم سال گذشته رتبه نخست را در کشور ازنظر جذب یارانه سود تسهیلات به دست آورد عنوان کرد: سال گذشته ۲۷ پروژه جهش تولید تعریف شد که ۳ پروژه تملکی و ۴ پروژه دارای فرآیند هماهنگی و ۲۰ پروژه نیز نیازمند تأمین مالی در بخش خصوصی بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین توانستیم رتبه سوم در تسهیلات حمایت از بخش خصوصی را از آن خود کنیم و جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی و ۱۸ میلیون دلار ارزی در استان، رقم خورد.

تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین هدف مسئولان و مردم باشدتحقق شعار سال نیازمند ترسیم نقشه راه در حوزه اقتصاد مقاومتی است۵ پروژه اقتصاد مقاومتی قم تا شهریور ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم گفت: امیدواریم پروژه‌های تعریف‌شده در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد، ضمن اینکه تاکنون۷طرح جهاد کشاورزی، آب فاضلاب، شرکت شهرک‌های صنعتی و میراث فرهنگی در ایجاد بازارچه صنایع‌دستی مورد تأیید ستاد ملی قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه استان موظف به اجرای کل طرح‌های مصوب است افزود: شرط ملی برای افزایش این طرح‌ها را بهره‌برداری ۱۰۰ درصدی از طرح مطرح‌شده تا پایان۱۴۰۰ است.

نوربخش عنوان کرد: در جلسه آینده اقتصاد مقاومتی با توجه به شعار سال وظایف دستگاه‌ها مشخص و ابلاغ می‌شود و دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های خود را در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال مبنی بر تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها ارائه دهند و برنامه‌ای مدون شکل بگیرد.