تقوا انسان را از زندان باطن رها می‌کند
تقوا انسان را از زندان باطن رها می‌کند

آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار با محمدمهدی حاج محمدی، رئیس کل زندان‌های کشور، با بیان اینکه هر انسانی در مرحله نخست باید از زندان‌های نفس و شهوات خود رهایی یابد، عنوان کرد: تقوا و ایمان به خدا می‌تواند انسان را از زندان‌های باطنی آزاد نگه دارد. وی با اشاره به داستان زندگی حضرت […]

آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار با محمدمهدی حاج محمدی، رئیس کل زندان‌های کشور، با بیان اینکه هر انسانی در مرحله نخست باید از زندان‌های نفس و شهوات خود رهایی یابد، عنوان کرد: تقوا و ایمان به خدا می‌تواند انسان را از زندان‌های باطنی آزاد نگه دارد.

وی با اشاره به داستان زندگی حضرت یوسف علیه السلام اظهار کرد: زمانی که با آن بانو در اتاق تنها شدند به خواسته دنیوی خود توجهی نکردند هر چند ایشان هم از شهوت و مردانگی بی‌بهره نبودند اما از گناه کردن و غضب خداوند متعال می‌ترسیدند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه در زندان‌ها انسان‌های خوب نیز هستند، تصریح کرد: این افراد تاثیرات مثبتی به دنبال دارند و گاهی می‌توان از مشارکت بیشتر آن‌ها بهره‌مند شد.

وی بیان کرد: امیدواریم با عنایت خداوند بتوانیم منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی که به دنبال منویات امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است را به شیوه مطلوب عمل کنیم.

انتهای پیام