۹۰ درصد آزمایش های کرونا در قم ویروس انگلیسی است
۹۰ درصد آزمایش های کرونا در قم ویروس انگلیسی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در جلسه اضطراری ستاد کرونا ویروس این دانشگاه اظهار داشت: شاهد شیب صعودی میزان ابتلا و بستری و همچنین مرگ و میرها در قم هستیم که بسیار نگران کننده است. وی در خصوص وضعیت بیمارستان‌ها […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در جلسه اضطراری ستاد کرونا ویروس این دانشگاه اظهار داشت: شاهد شیب صعودی میزان ابتلا و بستری و همچنین مرگ و میرها در قم هستیم که بسیار نگران کننده است.

وی در خصوص وضعیت بیمارستان‌ها نیز گفت: بخش مراقبت‌های ویژه دوم بیمارستان امیرالمومنین(ع) به دلیل زیاد شدن بیماران بدحال آماده و مقرر شد تا تمامی بیمارستان‌ها علاوه بر پذیرش بیمار کرونایی، بستری موقت هم داشته باشند.

وی تاکید کرد: سرعت رشد ویروس چهار برابر شده و میزان ابتلا نیز ۲.۷ برابر ویروس کلاسیک وهان بوده و مهمترین سیاست ما باید تمرکز بر کانون های پر ازدحام باشد.

قم از روز هجدهم فروردین‌ماه در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد و تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها در حال افزایش است به نحوی که تنها در ۲۴ ساعت منتهی به ۲۴ فروردین ماه جاری هشت تَن جان خود را از دست دادند.