اعلام ویژه برنامه‌های رمضانی در ایستگاه‌های منتخب مترو تهران
اعلام ویژه برنامه‌های رمضانی در ایستگاه‌های منتخب مترو تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، هم‌زمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ایستگاه‌های منتخب مترو تهران با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی میزبان مسافران روزه دار است. سید مجتبی تقوی‌نژاد گفت: معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران به منظور ایجاد فضای معنوی و متناسب […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، هم‌زمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ایستگاه‌های منتخب مترو تهران با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی میزبان مسافران روزه دار است.

سید مجتبی تقوی‌نژاد گفت: معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران به منظور ایجاد فضای معنوی و متناسب با ایام ماه مبارک رمضان و هم‌چنین با هدف ارتقای سطح آگاهی مسافران مترو با مفاهیم متعالی قرآنی برنامه‌های متنوعی را در سطح ایستگاه‌های متروی تهران برگزار می‌کند.

وی افزود: ایستگاه‌های مترو با ایجاد فضاسازی بصری متناسب با این ایام به پیشواز ماه مبارک رمضان می‌رود. به همین منظور با طراحی و نصب کتیبه‌های بزرگ فرهنگی در ایستگاه‌های منتخب با عنوان “قرآن، کتاب زندگی” شامل طرح‌های گرافیکی با مضمون و محتوای پیام‌های قرآنی و فرهنگی و در هفت طرح متنوع در معرض نگاه مسافران قرار می‌گیرد. هم‌چنین گذرگاه‌های فرهنگی ایستگاه‌های امام خمینی (ره)، دروازه شمیران، فردوسی و میدان حضرت، ولی عصر (عج) محل اکران نمایشگاه‌های پوستر نمایشگاه قرآنی و جشنواره قرآنی شامل طرح‌های گرافیکی و جمله‌های قرآنی و کوتاه فرهنگی است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران در ادامه با اشاره به تولیدات سمعی و بصری تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان کلیپ‌های ویژه این ماه از تمامی نمایشگر‌های ایستگاه‌های مترو و فضای مجازی پخش می‌شود که شامل دعای روز‌های ماه مبارک، احادیث و روایات قرآنی، فتوکلیپ سی تدبر، سی تلنگر و حکمت علوی است. هم‌چنین در قالب پادکست چهار ویژه برنامه رادیویی با عنوان خودسازی با موضوع آداب مخصوص ماه مبارک رمضان، بخشش ویژه ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع)، شب‌های قدر و روز‌های پایانی ماه مبارک و عید سعید فطر از رادیو مترو پخش می‌شود.

تقوی‌نژاد گفت: با همکاری مرکز فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه قم و با هدف پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی و مذهبی مسافران مترو پایگاه مشاوره “نسیم بهشت” در ۱۰ ایستگاه منتخب برگزار می‌شود. مسافران شهر زیرزمینی از ۳۰ فروردین تا پایان ماه مبارک رمضان در ایستگاه‌های امام خمینی (ره)، تجریش، ارم سبز، دروازه شمیران، دروازه دولت، میدان حضرت، ولی عصر (عج)، تئاتر شهر، بریانک، میدان جهاد و میدان آزادی جهت دریافت مشاوره می‌توانند به کارشناسان مذهبی مستقر در ایستگاه‌های یاد شده مراجعه کنند.