۴۳۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری شده‌اند / ظرفیت ۲ بیمارستان تکمیل شد‌
۴۳۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری شده‌اند / ظرفیت ۲ بیمارستان تکمیل شد‌

– اخبار استانها – محمدرضا قدیر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم در خصوص ضرورت توجه به نکات بهداشتی در وضعیت قرمز کرونایی اظهار داشت: از شهروندان تقاضا داریم در رعایت پروتکل‌ها، همکاری لازم را داشته باشند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: سرعت ابتلای ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار بالاست و شهروندان باید […]

– اخبار استانها –

محمدرضا قدیر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم در خصوص ضرورت توجه به نکات بهداشتی در وضعیت قرمز کرونایی اظهار داشت: از شهروندان تقاضا داریم در رعایت پروتکل‌ها، همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: سرعت ابتلای ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار بالاست و شهروندان باید پروتکل‌های بهداشتی را در جهت حفظ جان خود و خانواده‌شان، رعایت کنند.

وی با بیان اینکه مردم به خصوص افراد پرخطر و سالمندان باید رفت و آمد درون شهری را به حداقل برسانند و در صورت لزوم نیز از ماسک استفاده کنند و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به تردد بپردازند، عنوان کرد: در این شرایط، بیمارستان‌های قم در آمادگی کامل است و ۴ بیمارستان برای بیماران کرونایی، پذیرش دارد که ظرفیت بیمارستان کامکار و امیرالمومنین(ع) تکمیل است و در بیمارستان‌های فرقانی و امام رضا(ع) نیز پذیرش بیمار داریم.

قدیر با تاکید بر اینکه مراکز ۱۶ ساعته در قم فعال و در حال پذیرش بیمار است تصریح کرد: افرادی که لزوم بستری ندارند در مرحله نخست باید به این مراکز مراجعه کنند.

شناسایی ۸ مورد ابتلا به کرونا انگلیسی در گلستان/ ۳ هزار نفر از کادر درمان گلستان واکسینه شدکرونا انگلیسی در نوروز هم راهی چابهار شد؛ الزام مسافران به ترک شهر تا ۴۸ ساعت آیندهابتلا یک کودک ۱۰ ساله به ویروس کرونا انگلیسی در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ابتلای شهروندان به ویروس به صورت خانوادگی، نشان‌دهنده برگزاری دورهمی‌ها و حضور در تجمعات دارد و گاهی تا ۱۱ نفر از اعضای خانواده‌ای به دلیل دورهمی گرفتار ویروس شده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنان پرهیز از سفرهای غیرضروری توصیه می‌شود و باید تلاش کرد این موج را با مراقبت‌های لازم، پشت سر گذاشت، افزایش بستری‌ها در قم، زنگ هشداری برای مراقبت‌های ویژه شهروندان است.

قدیر بیان کرد:متاسفانه تعداد بستری‌ها و بیماران بدحال افزایش یافته و تا روز گذشته، ۴۳۷ نفر در بیمارستان‌های قم، بستری شده‌اند.