پویش مطالعاتی کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن»
پویش مطالعاتی کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از پایگاه ۵۹۸ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، پویش مطالعاتی کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن» مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در قم برگزار می‌شود. این پویش ویژه‌ی ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۰ می‌باشد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از پایگاه ۵۹۸ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، پویش مطالعاتی کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن» مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در قم برگزار می‌شود.

این پویش ویژه‌ی ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۰ می‌باشد که با بهره‌مندی از اساتید حوزه و پشتیبانی علمی و محتوایی در بستر فضای مجازی برگزار می‌گردد. زمان آغاز این پویش روز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ می‌باشد.

کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن» مشتمل بر سلسله جلسات تفسیر موضوعی رهبر معظّم انقلاب در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳ می‌باشد. ایشان خود درباره‌ی این مباحث کتاب می‌فرمایند: «بنده یک ماهِ رمضان در مسجد امام حسنِ مشهد سخنرانیِ مستمرّ سی‌جلسه‌ای داشتم. […] در آن سخنرانی‌ها راجع به توحید، امامت، ولایت، نبوّت و سایر مباحث اساسی بحث شده است که الان هم آنها را تأیید می‌کنم. اینها پایه‌های فکری برای ایجاد یک نظام اسلامی بود؛ اگرچه ما آن موقع امیدوار نبودیم که نظام اسلامی شش، هفت سال دیگر محقّق شود. می‌گفتیم اگر پنجاه سال دیگر هم ایجاد بشود، بالاخره پایه‌های فکری‌اش اینهاست. آن کار، جهت دادن به فکر نسل جوانِ آن روز بود.»

علاقمندان شرکت در این پویش، می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی شیوه‌ی اجرای پویش، به این پیوند (https://b2n.ir/y55874) مراجعه فرمایند.