ثبت نام ۹۴۸ داوطلب نامزدی انتخابات شوراهای روستایی در قم
ثبت نام ۹۴۸ داوطلب نامزدی انتخابات شوراهای روستایی در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، مرتضی حیدری عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نام نویسی ۹۴۸ نفر ثبت نام داوطلب شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در بخش‌های قم گفت: ۸۷۶ نفر از ثبت نام کنندگان مرد و ۷۲ نفر هم زن هستند. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، مرتضی حیدری عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نام نویسی ۹۴۸ نفر ثبت نام داوطلب شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در بخش‌های قم گفت: ۸۷۶ نفر از ثبت نام کنندگان مرد و ۷۲ نفر هم زن هستند.

وی افزود: ۱۸ نفر از ثبت نام کنندگان دارای مدرک فوق لیسانس، ۱۳۰ نفر لیسانس، ۳۷ نفر فوق دیپلم، ۸ نفر حوزوی، ۱۶۱ نفر دیپلم، ۷۶ نفر متوسطه، ۸۱ نفر راهنمایی و ۴۳۵ نفر ابتدایی هستند.

فرماندار شهرستان قم ادامه داد: ۱۶۰ نفر برای شهر جعفریه، ۱۹۴ نفر برای شهر قنوات، ۱۷۲ نفر شهر سلفچگان، ۲۳۲ نفر برای شهر دستجرد و ۱۹۰ نفر هم برای شهر کهک ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: ۲۶ درصد ثبت نام کنندگان این دوره سابقه نمایندگی در شوراهای اسلامی روستا را دارند.

حیدری با بیان اینکه ۱۱ درصد از ثبت نام کنندگان از ایثارگران بوده‌اند، گفت: ۷ نفر از ثبت نام کنندگان سن بالای ۷۵ سال، ۶۳ نفر سن زیر ۳۰ سال و ۱۵۵ نفر سن بین ۳۶ تا ۴۰ سال را دارا بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۷۴ درصد از ثبت نام کنندگان با مراجعه حضوری به بخش داری‌ها فرآیند ثبت نام خود را انجام دادند، ادامه داد: ۲۶ درصد افراد نیز به صورت غیر حضوری مراحل ثبت نام را سپری کردند.

حیدری در پایان گفت: ۱۴۳۸ نفر داوطلب رقابت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شدند.