بدلیل عدم فرهنگ‌سازی برخی کالاهای ایرانی با برندهای خارجی عرضه می‌شود
بدلیل عدم فرهنگ‌سازی برخی کالاهای ایرانی با برندهای خارجی عرضه می‌شود

احمد امیرآبادی فراهانی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی محمودآباد قم در جمع خبرنگاران، افزود: آن چیزی که در حمایت از تولید داخل اهمیت زیادی دارد اراده مردم در خرید برندهای داخلی است و امروز در واحد صنعتی پاکشوما محصولات تولید داخل با پرداخت مبلغی به مالکان خارجی با اسامی و برندهای خارجی […]

احمد امیرآبادی فراهانی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی محمودآباد قم در جمع خبرنگاران، افزود: آن چیزی که در حمایت از تولید داخل اهمیت زیادی دارد اراده مردم در خرید برندهای داخلی است و امروز در واحد صنعتی پاکشوما محصولات تولید داخل با پرداخت مبلغی به مالکان خارجی با اسامی و برندهای خارجی به بازار عرضه می شود که یک ظلم آشکار در حق تولیدکنندگان ایرانی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال بازگشت برخی شرکت های خارجی به کشور به ویژه پس از اجرای قرارداد ۲۵ ساله با چین، اظهار داشت: در این عرصه باید مراقب دامپینگ شرکت های خارجی در برابر مجموعه های صنعتی داخلی باشیم.

به گفته وی، برای حمایت از تولید داخل دولت باید به وضع واردات کالا در گمرکات کشور توجه بیشتری داشته باشد و مجلس نیز در وضع قوانین از فعالان اقتصادی حمایت نماید.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بودجه سال ۱۴۰۰ مالیات شرکت های تولیدی داخلی از ۲۵ درصد در سال گذشته به ۲۰ درصد در راستای رفع موانع تولید کاهش پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: واحد صنعتی پاکشوما یکی از برندهای مهم تولید لوازم خانگی کشور با تعداد بالای اشتغال فعال است که با وجود موفقیت در تولید محصولات با مشکلاتی چون نقدینگی مانند سایر واحدهای تولیدی روبه رو است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آنها به خصوص دو شهرک راهبردی شکوهیه و محمود آباد موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارد.

حجم سرمایه‌گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۷۰ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۸ هزار تَن فرصت اشتغال ایجادشده‌است./