عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: شرکت‌های بومی موفق حمایت می‌شوند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: شرکت‌های بومی موفق حمایت می‌شوند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، علی آقا محمدی ظهر امروز در حاشیه بازدید از شرکت پاکشوما در جمع خبرنگاران در مورد اهداف بازدید از واحدهای تولیدی اظهار داشت: بعد از تحریم در صنایع به‌ویژه در بخش لوازم‌خانگی، تحولاتی داشته‌ایم و تولیدات کشور […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، علی آقا محمدی ظهر امروز در حاشیه بازدید از شرکت پاکشوما در جمع خبرنگاران در مورد اهداف بازدید از واحدهای تولیدی اظهار داشت: بعد از تحریم در صنایع به‌ویژه در بخش لوازم‌خانگی، تحولاتی داشته‌ایم و تولیدات کشور توانسته جای خالی خارجی‌ها را به‌راحتی پر کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: یکی از واحدهایی که دارای ابتکارات زیادی بوده و محصولات جدیدی عرضه کرده، شرکت پاکشوماست، البته مبنا را برای بازدید از شرکت‌ها، همه واحدهای لوازم‌خانگی می‌دانیم.

وی تصریح کرد: در این مجموعه‌ها، استانداردها و مطالعات انجام‌شده و از تولید، سخت‌گیرانه مراقبت کردند و محصولی ارائه شد که مشتری داشته باشد، یکی از شرکت‌های بزرگی که می‌تواند شرکای موفقی داشته باشد و زنجیره را تکمیل کند و قیمت‌ها را در جهت جلب رضایت مشتریان، کاهش دهد، شرکت پاکشوماست.

استان مرکزی یک پله از محرومیت فضاهای فرهنگی و هنری فاصله گرفتتمرکز و محور فعالیت‌های سپاه “کمیجان” بر پایه محرومیت‌زدایی استعدم توزیع متوازن ثروت باعث محرومیت نقاط زیادی از استان کرمان شده است

 شرکت‌های بومی موفق در قالب طرح اتصال زنجیره تولیدات صنعتی، حمایت می‌شوند 

آقا محمدی بیان کرد: شرکت‌های بومی موفق در قالب طرح اتصال زنجیره تولیدات صنعتی، حمایت می‌شوند و جایگاه این شرکت‌ها باید به‌خوبی تقویت شود.

وی عنوان کرد: در این شرایط فرصت اینکه شرکت‌های خارجی بتوانند صفرتا صد محصولات خود را به ایران عرضه کنند از بین رفته است، چراکه صنایع بومی ما به شکوفایی رسیده‌اند و امکان عقب راندن آن‌ها از بازار وجود ندارد و صرفاً شرکت‌های خارجی می‌توانند نوآوری‌های جدید خود را به این واحدها منتقل کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق و واردات کالاهای مشابه اهمیت زیادی دارد و باید بااتصال زنجیره کردن تولید به یکدیگر در این راه قدم برداریم، در این راستا در قالب طرح اتصال زنجیره تولیدات صنعتی به یکدیگر می‌توانیم موفقیت‌هایی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در این طرح، با سخت‌گیری‌های پیش‌بینی‌شده در رعایت استانداردهای لازم، همه واحدهای صنعتی تولیدکننده محصول مشترک باید استانداردهای لازم، تولیدات خود را افزایش دهند.

آقا محمدی در ادامه در مورد برگزاری جلسه‌ای ویژه مناطق محروم استان قم توضیح داد:آنچه به‌عنوان بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی و بافت‌های تاریخی مطرح است در سطح کشور موردمطالعه قرار گرفت.

وی گفت: ۲۰۲۰ محله محروم و حاشیه‌ای و دارای چنین شاخصه‌هایی در کشور شناسایی شد و به‌جای کلی‌گویی، با شناسایی این محلات، نهادهای مرتبط گرد هم می‌آیند و هر گروه، مسئولیت محلات را بر عهده می‌گیرند و هر یک بانامی در جهت احسان و وقف مشارکت دارند و حتی واحدهای صنعتی نیز همراهی لازم رادارند.

 50 محله محروم در قم شناسایی‌شده و برای هرکدام مسئولی عهده‌دار رسیدگی می‌شود 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در قم ۵۰ محله محروم شناسایی‌شده که برای هر یک، مسئولی عهده‌دار رسیدگی می‌شود و به‌جای اینکه تصادفی به وضعیت محلات برسیم، با کوچک‌سازی و تقسیم محلات و تبدیل به پهنه، کوچه‌ها در شرایط بهتری مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: هر پهنه دارای چند کوچه است و در هر کوچه یک شهردار جوان انتخاب می‌شود که به‌عنوان نماینده، مشکلات را مطرح می‌کند و آسیب‌ها به مسئول پهنه و نهادها منتقل می‌شود و امکانات لازم درخواست داده می‌شود.

آقا محمدی عنوان کرد: در این طرح، تقسیم‌کار بین کمیته امداد و بهزیستی و ستاد اجرایی امام(ره) انجام می‌شود و ردیف اعتباری مشخصی وجود دارد، این طرح به‌صورت پایلوت در تهران در حال انجام است و در طرحی ۷ تا ۱۰ سال، عقب‌افتادگی محلات از بین می‌رود.

وی عنوان کرد: درواقع اجرای این طرح به‌صورت جهادی و بر عهده مردم است و علاوه بر انجام وظایف شرعی نسبت به رفع محرومیت در محلات، رسالت اجتماعی و فرهنگی نیز موردتوجه است، این طرح از سال ۱۴۰۰ در کشور آغاز می‌شود.