به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پنج نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی قم در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام «ره نشان» موفق به کسب رتبه برتر شدند. این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پنج نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی قم در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام «ره نشان» موفق به کسب رتبه برتر شدند.

این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیاز‌های صنعت کشور، در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.

شرکت‌ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و این طرح‌ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید. پس از ۷ مرحله ارزیابی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین‌ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم‌ها در قالب بیش از ۳۰۰ تیم شد.

بر این اساس، امیرمهدی غفوری دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع پروژه شناسایی و ردیابی پالت‌ها در زنجیره تامین گروه خودروسازی سایپا در حوزه حمل و نقل موفق به کسب رتبه اول شد و زهرا نظریان دانشجوی کارشناسی مهندسی انرژی در پروژه امکان سنجی Redox_SOFC پیل سوختی در حوزه انرژی، رتبه دوم کسب کرد. سیده فاطمه زهرا سیدالنگی دانشجو کارشناسی مهندسی انرژی در پروژه امکان سنجی Redox_SOFC پیل سوختی در حوزه انرژی نیز موفق به کسب رتبه دوم شد.

همچنین، حانیه ساجدی دانشجو کارشناسی مهندسی مکانیک پروژه سیستم مدیریت باتری و روش‌های کنترل دما در پک باتری خودرو‌های در حوزه انرژی، رتبه سوم و علیرضا صل علی نائینی دانشجوی کارشناسی مهندسی انرژی در پروژه بررسی راهکار‌های هوشمندسازی در صنعت نفت و گاز در حوزه هوشمندسازی، رتبه سوم کسب کرد.