به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بیژن سلیمان پور امروز و در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این که متأسفانه اکثر مناطق کشور وارد موج چهارم بیماری کرونا شده اند اظهار کرد: این اتفاق نباید می افتاد، اما به هر حال آمارها و گزارش ها […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بیژن سلیمان پور امروز و در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این که متأسفانه اکثر مناطق کشور وارد موج چهارم بیماری کرونا شده اند اظهار کرد: این اتفاق نباید می افتاد، اما به هر حال آمارها و گزارش ها صراحت دارد که میزان مبتلایان، پذیرش و  بستری بیمارستانی و همچنین فوتی های کرونا به شدت در حال افزایش است.

وی با اشاره به بررسی عوامل ورود به فاز چهارم بیماری کرونا در ستاد ملی مبارزه با این بیماری خاطر نشان کرد: ورود ویروس جهش یافته انگلیسی از غرب کشور، افزایش تجمع ها، ترددها و سفرهای نوروزی و همچنین دید و بازدیدها در کنار مراسم های عروسی برگزار شده در ماه های رجب و شعبان از عوامل ورود به موج چهارم کرونا اعلام شده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با ابراز تأسف از قرار داشتن استان قم در صدر استان های با شیب تند شیوع کرونا در موج چهارم اذعان کرد: این امر، دغدغه ای جدی برای ما ایجاد می کند، ضمن آن که همچنان مهم ترین راه مقابله با این بیماری همراهی مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

وی با اشاره به این که برخی عادی انگاری ها، بی تفاوتی ها و یا عدم اعتماد یا اطلاع از این بیماری سبب سستی اجرای دستورالعمل ها می شود یادآور شد: تقاضای عاجزانه ما از مردم این است که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت و ترددهای غیرضروری را از زندگی خود حذف کنند.

سلیمان پور همچنین ضرورت آمادگی کامل حوزه بهداشت و سلامت در افزایش تخت های ویژه بستری بیماران کرونایی را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر و در استان قم چهار بیمارستان کامکار، فرقانی، امیرالمؤمنین (ع) و امام رضا (ع) به پذیرش بیماران کرونایی مشغول اند که امیدواریم با کاهش آمار نگران کننده، نیازی به ایجاد ظرفیت جدید بیمارستانی برای بیماران کووید۱۹ نباشد.

وی سپس به بسته حمایتی دولتی برای ۶۰ میلیون ایرانی در ماه مبارک رمضان توجه داد و بیان داشت: جزئیات این بسته برای توزیع در اوایل ماه مبارک رمضان اطلاع رسانی خواهد شد.

سلیمان پور با تأکید بر تسریع در واردات واکسن و تکمیل پروسه تولید واکسن در داخل کشور ابراز امیدواری کرد که واکسیناسیون عمومی کرونا در کشور در آینده ای نزدیک به حد مطلوب برسد.

وی در پایان سخنان خود با ابراز نگرانی مجدد نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کرونا تصریح کرد: باید بدانیم که در شرایط فعلی، خودمراقبتی مهم ترین اصل است و اگر این رعایت صورت نگیرد، روزهای سخت تری در پیش خواهیم داشت.