ثبت نام ۱۴ داوطلب نامزدی انتخابات خبرگان در قم
ثبت نام ۱۴ داوطلب نامزدی انتخابات خبرگان در قم
حیدری با اشاره به اینکه داوطلبان کاندیداتوری مجلس خبرگان برای حوزه‌های انتخاباتی دیگر هم می‌توانند در قم ثبت نام کنند گفت: ۳۶ نفر برای حوزه انتخابیه تهران، ۷ نفر هم برای حوزه انتخابیه خراسان رضوی و ۶ نفر هم برای حوزه انتخابیه مازندران در فرمانداری قم نام نویسی کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، مرتضی حیدری عصر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پایان نام نویسی از داوطلبان کاندیداتوری دومین انتخابات میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: طی ۷ روز گذشته فرایند ثبت نام ۱۴ نفر برای حوزه انتخابیه قم تکمیل شده است.

فرماندار قم با اشاره به اینکه داوطلبان کاندیداتوری مجلس خبرگان برای حوزه‌های انتخاباتی دیگر هم می‌توانند در قم ثبت نام کنند گفت: ۳۶ نفر برای حوزه انتخابیه تهران، ۷ نفر هم برای حوزه انتخابیه خراسان رضوی و ۶ نفر هم برای حوزه انتخابیه مازندران در فرمانداری قم نام نویسی کرده‌اند.

وی افزود: جوان‌ترین داوطلب ثبت نام کننده در فرمانداری قم ۴۰ ساله و پیرترین داوطلب ۷۷ ساله است.

حیدری با اشاره به ماده ۱۶ آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری با موضوع رسیدگی به صلاحیت داوطلبان گفت: آزمون علمی مربوط به این داوطلبان در روز یکشنبه بیست و دوم فروردین ماه از ساعت ۸ صبح در مصلای قدس شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

گفتنی است ثبت نام کاندیداتوری دومین انتخابات میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز ۱۳ فروردین آغاز شده و امروز به اتمام رسید.