توصیه‌های نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران به اعضای خانه مطبوعات قم
توصیه‌های نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران به اعضای خانه مطبوعات قم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید جواد شهرستانی ظهر امروز در دیدار اعضای خانه مطبوعات قم اظهار داشت: در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که دشمن سعی می‌کند دست به هر اقدامی بزند تا بین ما تفرقه بیندازد. شهرستانی افزود: وظیفه رسانه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید جواد شهرستانی ظهر امروز در دیدار اعضای خانه مطبوعات قم اظهار داشت: در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که دشمن سعی می‌کند دست به هر اقدامی بزند تا بین ما تفرقه بیندازد.

شهرستانی افزود: وظیفه رسانه این است که در مورد اهداف دشمن اطلاع‌رسانی کند و به‌دوراز جناح‌گرایی، در جهت ارتقای سطح آگاهی مردم تلاش کنند.

استاندار قم: حمایت از بومی‌سازی و نهضت تولید داخل در قم آغاز شدتذکر استانداری قم به اصناف/بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی ۱۵ روز پلمب در پی دارد

وی تصریح کرد: رسانه‌ها، نقدکننده افکار هستند و در جامعه و در میان مردم جایگاه مهمی دارند و باید اتحاد در جامعه را حفظ کنند، اگرچه در جامعه اختلاف‌نظر هست ولی باید در حفظ وحدت تلاش کنیم، چراکه وحدت و همدلی به نفع همه است.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران عنوان کرد: همه باید به هم‌بها بدهیم و سرمایه‌ها را در جامعه حفظ کنیم و با تعهد و تخصص در امور گام برداریم.

وی بیان کرد: تخصص، تعهد و مدیریت سه محور مهم در موفقیت و توسعه جوامع است و باید این سه رکن مهم در کنار هم باشد.

شهرستانی خاطرنشان کرد: گاهی مدیریت را از جهان یاد بگیریم و در جهت توسعه و پیشرفت کشور از آن استفاده کنیم، هر کس اشکالاتی دارد و باید اشکالات را پذیرفت و تجربه کسب کرد.

وی اظهار داشت: امروز در محافل بزرگ دنیا، قدم‌های بزرگی در مدیریت اقتصاد و حتی کرونا برداشته‌اند و ما نیز باید دراین‌باره تلاش کنیم، باید به‌درستی به آسیب‌شناسی بپردازیم و خلاء‌ها را رفع کنیم.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران گفت: در کشوری مانند سنگاپور که رئیس‌جمهور یک خانم است، قدم‌های بزرگی برای جمعیت ۶ میلیون نفری برداشته‌شده و به درآمد بالایی رسیده‌اند.

وی افزود: ما چنین ظرفیت‌های بزرگی در نیروی انسانی و منابع داریم و باید ببینیم علت برخی از عقب‌افتادگی‌ها و مشکلات چیست و چرا باید احساس ضعف کنیم.

شهرستانی تصریح کرد: همین اختلاف‌ها و تفرقه‌ها باعث عقب‌افتادگی‌ها می‌شود، اگر به هم‌بها بدهیم بسیاری از مسائل حل می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر به استعدادها و ظرفیت‌ها بی‌توجه باشیم، موجب وابستگی می‌شود، ما جوانان بااستعدادی داریم که برای تحصیل به کشورهای خارج می‌روند و با اخذ مدرک، به خدمت در مراکز علمی جهان می‌پردازند.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران بیان کرد: یکی از نشانه‌های تقوا، حفظ سرمایه‌هاست، باید سرمایه‌های فکری را حفظ کنیم تا هدر نروند، امروز بزرگ‌ترین مراکز علمی جهان را همین جهان‌سومی‌ها قبضه کرده‌اند و در ناسا ۴۰ درصد بچه‌های ایران هستند.

وی خاطرنشان کرد: حضور استعدادهای ما در دیگر کشور‌ها به نفع آنان است و دراین‌باره همه ما و رسانه‌ها مقصر هستیم، رسانه باید این موضوعات مهم را به جامعه منتقل کند.

شهرستانی تصریح کرد: باید در رشد و توسعه از برخی از کشورها الگو بگیریم و با توانایی و خودکفایی و تکیه‌بر ظرفیت‌های خودمان، به توسعه دست‌یابیم و تنها باید خودمان را باور کنیم.

وی گفت: برخی از کشورهای منطقه به توسعه زیادی رسیده‌اند، چراکه همت و برنامه‌ریزی و سعی و کوشش دارند و موانع را برداشتند و به بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری‌های کلانی فرصت رشد و توسعه داده شد، ما نیز باید توانایی‌ها را ببینیم و برای استفاده از آن برنامه‌ریزی کنیم.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران اظهار داشت: باید برای حضور سرمایه‌گذاران در ایران، شرایطی فراهم شود تا قدم‌های بزرگی برداریم، خداوند به اصحاب رسانه توفیق داده تا بتوانند چنین قدم‌های بزرگی را ر ارتقای سطح آگاهی بردارند.