تلاش برای انتقال سینما از دسته سوم به دسته دوم مشاغل در قم
تلاش برای انتقال سینما از دسته سوم به دسته دوم مشاغل در قم

محمد کاظم رضوانی در گفت و گو با ایسنا در خصوص وضعیت سینماهای قم بیان کرد: در وضعیت عادی کرونا در استان تنها سینما ونوس فعال بود و سایر سینماها در حال بازسازی و تعمیرات هستند. وی با اشاره به اینکه با تلاش های صورت گرفته، سینماها از رتبه سوم به رتبه دوم مشاغل انتقال […]

محمد کاظم رضوانی در گفت و گو با ایسنا در خصوص وضعیت سینماهای قم بیان کرد: در وضعیت عادی کرونا در استان تنها سینما ونوس فعال بود و سایر سینماها در حال بازسازی و تعمیرات هستند.
وی با اشاره به اینکه با تلاش های صورت گرفته، سینماها از رتبه سوم به رتبه دوم مشاغل انتقال یافته اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه در جشنواره فیلم فجر مورد ابتلا به کرونا رخ نداده، بر حسب سیاست های وزارت خانه سینماها به عنوان اماکن بی خطر شناخته شده اند و اگر این تغییر در دسته بندی مشاغل صورت گیرد، سینماها فقط در وضعیت قرمز و سیاه تعطیل خواهند بود.
رضوانی افزود: این جابه جایی دسته بندی مشاغل درخصوص صنف سینماها در تهران رخ داده اما هنوز به استان قم ابلاغ نشده است.
وی با بیان اینکه به دلیل دوران قرنطینه و بسته بودن طولانی مدت سینماها، مردم دیگر تمایلی به سینما رفتن ندارند و بیشتر فیلم ها را از طریق اپلیکیشن ها تماشا می کنند، اظهارکرد: همین امر سبب شد تا در زمان وضعیت سفید، زرد و حتی آبی استان قم، مردم از اکران فیلم ها در سینماها استقبال نکنند.
رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه با وجود اکران تمام ۱۶ اثر جشنواره فجر هنوز حال سینماهای استان قم خوب نیست، متذکر شد: اگر مردم در زمان بازگشایی سینماها از اکران فیلم ها استقبال نکنند، سینماهای قم ورشکسته می شوند.

انتهای پیام