هرگونه ورود خودروهای غیر بومی به استان ممنوع است
هرگونه ورود خودروهای غیر بومی به استان ممنوع است

محسن اروجی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی وضعیت کرونایی استان قم را از چهارشنبه، قرمز اعلام کرد و گفت: در استان قم محدودیت‌ها بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و طرح هوشمند مدیریت بیماری کرونا در ۵ بخش اعمال خواهد شد. مدیرکل […]

محسن اروجی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی وضعیت کرونایی استان قم را از چهارشنبه، قرمز اعلام کرد و گفت: در استان قم محدودیت‌ها بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و طرح هوشمند مدیریت بیماری کرونا در ۵ بخش اعمال خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم خبر از محدودیت‌های ۲ هفته‌ای در استان قم داد و افزود: گروه‌های شغلی ۲، ۳ و۴ از امروز به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود و بازرسان اتاق اصناف قم، سازمان صمت استان و مرکز بهداشت قم با متخلفان به شدت برخورد خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های خدمات رسان غیرضروری تا دو سوم باید کاهش نیرو داشته باشند و شرایط اداره‌ها و دستگاه‌های خدمات رسان ضروری هم به آنها ابلاغ خواهد شد، ادامه داد: نحوه برگزاری جلسات دستگاه‌های استان نیز باید با ۱۵ نفر تشکیل شود.

اروجی با بیان اینکه ادامه فعالیت‌های آموزشی به صورت مجازی و غیرحضوری است گفت: تمام مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی تعطیل خواهند بود و آئین‌های مذهبی نماز جمعه و جماعت در این مدت برگزار نخواهد شد ولی مساجد برای فعالیت‌های غیر تجمعی هیچ محدودیتی نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه ورود خودروهای غیربومی به قم و همچنین خروج خودروهای بومی به خارج از استان هم ممنوع است، افزود: در صورتی که شهروندان بدون مجوز از استان خارج شوند مبلغ ۱ میلیون تومان جریمه خواهند شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم ادامه داد: محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد همچنان اعمال می‌شود و متخلفان نیز جریمه خواهند شد.