به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین حسینی قمی دوشنبه شب طی سخنانی در حرم بانوی کرامت اظهار کرد: ماه شعبان ماه بسیار باعظمت و در حقیقت مقدمه‌ای برای ورود به ماه ضیافت الهی است. وی افزود: امام رضا(ع) در کلام نورانی خود به اباصلت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین حسینی قمی دوشنبه شب طی سخنانی در حرم بانوی کرامت اظهار کرد: ماه شعبان ماه بسیار باعظمت و در حقیقت مقدمه‌ای برای ورود به ماه ضیافت الهی است.

وی افزود: امام رضا(ع) در کلام نورانی خود به اباصلت می‌فرماید اگر کوتاهی در ماه شعبان صورت گرفته باید در روزهای پایانی جبران و کارهای بیهوده کنار گذاشته شود.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اگر کسی بتواند از انجام کارهای بیهوده فاصله بگیرد مسیر زندگی خود را متحول کرده است اما متأسفانه امروزه با فضای مجازی مشغول و از دنیای حقیقی غافل شده‌ایم.

حسینی قمی تأکید کرد: بر اساس کلام نورانی امام رضا(ع) قرائت ادعیه، استغفار از معاصی، توبه از گناهان و قرائت قرآن کریم در ماه شعبان بسیار اهمیت دارد چراکه باعث می‌شود انسان با طهارت و پاکی و خلوص وارد ماه رمضان شود.

وی یادآور شد: ورود به میهمانی خداوند نیاز به پاکی و طهارت دارد و طبق فرموده امام رضا(ع) باید در ماه شعبان امانت‌ها پرداخت ، حق‌الله و حق‌الناس‌ها ادا شود تا با لقمه حلال افطار کنیم.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: طبق فرموده امام رضا(ع)، برای ورود به ماه ضیافت الهی نباید کینه‌ای در دل نسبت به دیگران داشته باشیم و این کینه باید ریشه‌کن شده باشد.

حسینی قمی در ادامه گفت: اگر کسی خدای‌ناکرده با والدین و اقوام و…اختلاف و ناراحتی دارد باید تا قبل از ورود به ماه رمضان این اختلافات را رفع کند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که زمینه گناه در زندگی باشد گرفتاری‌ها هم بیشتر می‌شود و هر انسانی خودش به‌خوبی می‌داند زمینه‌های معاصی چه چیزهایی است.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: دنیای غرب و استکبار به بهانه تحریم حتی داروهای سرطانی را به ایران نمی‌دهند اما ده‌ها برنامه ماهواره‌ای را به‌صورت رایگان در اختیار جوانان ایرانی قرار می‌دهند که این مسئله عمق خباثت کشورهای اروپایی و غربی را نشان می‌دهد.

حسینی قمی خاطرنشان کرد: سخاوت غربی‌ها نسبت به تولید و پخش برنامه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان تماماً در راستای ایجاد زمینه‌های معاصی جوانان ایران است.

وی یادآور شد: طبق فرموده امام رضا(ع) خداوند در ماه شعبان عده‌ای را به خاطر حرمت ماه مبارک رمضان مورد مغفرت قرار می‌دهد.

حسینی قمی خطاب به مسئولین و شهرداری قم گفت: متأسفانه دسترسی مردم قم به حرم بانوی کرامت بسیار مشکل و تشرف به حرم بسیار سخت شده است و تقریباً تمامی مسیرهای خودرو مسدود است که خواهشمندیم مسئولین و شهردار قم دسترسی مردم را به حرم آسان کنند چراکه آثار این عدم دسترسی‌ها کاملاً مشهود است.

وی در پایان عنوان کرد: با اینکه تولیت حرم بانوی کرامت در خطبه‌های نماز جمعه با دلسوزی تذکر دادند و از مسدود شدن و ایجاد گیت بازرسی در خیابان ارم گله‌مندی کردند اما هنوز مسئولین و شورای تأمین استان قم اقدامی انجام نداده است درحالی‌که استقرار گیت‌های بازرسی در خیابان ارم  باعث اذیت مردم می‌شود اما گوش شنوایی وجود ندارد درحالی‌که این گیت‌ها و این بازرسی‌ها در خیابان ارم کار بسیار لغوی است.