به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس راهور، سردار سیدکمال‌هادیانفر دیروز در نشست خبری اظهارداشت: تا روز ۱۳ فروردین، ۸۹ درصد افزایش تردد مخصوصاً در محورهای شمالی، محور قم، اصفهان، شیراز و خراسان رضوی داشتیم البته تا روز ۱۲ فروردین ترددها ۱۰۰ درصد افزایش داشت اما روز ۱۳ فروردین […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس راهور، سردار سیدکمال‌هادیانفر دیروز در نشست خبری اظهارداشت: تا روز ۱۳ فروردین، ۸۹ درصد افزایش تردد مخصوصاً در محورهای شمالی، محور قم، اصفهان، شیراز و خراسان رضوی داشتیم البته تا روز ۱۲ فروردین ترددها ۱۰۰ درصد افزایش داشت اما روز ۱۳ فروردین ترددها کاهش یافت.
هادیانفر افزود: امسال شاهد ۴۴۰ میلیون تردد در نوروز بودیم البته ترددها نسبت به نوروز ۹۸، ۱۶ درصد کاهش داشت.
وی خاطرنشان کرد: تصادفات در ایام نوروز (۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین) نسبت به سال مدت مشابه سال ۹۸ کاهش داشت اما متاسفانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشت.
رئیس‌پلیس راهور ناجا عنوان کرد: فقط در حوزه تصادفات فوتی در ایام نوروز امسال نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۲۶ درصدی بودیم و روزانه به طور میانگین ۳۴ نفر از هموطنان بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند.
هادیانفر گفت: بنابر آخرین آمار، اکنون ۸۸ شهر در وضعیت قرمز و ۱۳۹ شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند همچنین کماکان ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی و خروج پلاک‌های بومی از شهرهای مذکور ممنوع است.
اعمال قانون و کنترل‌های جاده‌ای توسط پهپاد
وی با بیان اینکه اکنون ۴۴ میلیون نفر در کشور دارای گواهینامه هستند، یادآور شد: شاید رانندگان در برخی مسیرها دیگر شاهد حضور فیزیکی ماموران نباشند و اعمال قانون و کنترل‌ها توسط پهپادها صورت خواهد گرفت.
رابطه مستقیم محدودیت تردد با میزان فوت شدگان
رئیس‌پلیس راهور ناجا اظهار داشت: بحث اعمال محدودیت‌های کرونایی در ورود به شهرهای قرمز و نارنجی، ۸۳ درصد در کاهش میزان فوت‌شدگان و ۵۴ درصد در کاهش ابتلا در بیماری کرونا تاثیر داشته که وزیر بهداشت این موضوع را تایید کرد، ما نیز تا آخر، کنار کادر درمان ایستاده‌ایم.
هادیانفر افزود: ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره در حوزه ترددهای شبانه و ممنوعیت ورود به شهرهای قرمز و نارنجی تاکنون اعمال قانون انجام دادیم همچین دو مرحله پیامک برای افرادی که ترددغیرمجاز داشتند، ارسال شده است.
وی بیان کرد: در بحث جرائم رانندگی سال گذشته ۱۰۹ میلیون فقره جریمه اعمال کردیم و برای ۷۰ میلیون نفر که جریمه آنها قطعی شده بود، پیامک ارسال شد، پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان میزان جرائم در سال ۹۹ بوده که تا دیروز چهار هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان یعنی تقریباً ۷۸ درصد وصول شده است.
مرگ روزانه ۴۱ نفر در تصادفات رانندگی
رئیس‌پلیس راهور عنوان کرد: در سال ۹۹، یک میلیون و ۴۳۹ هزار فقره تصادف داشتیم که نسبت به سال ۹۸، ۶۶۹ فقره معادل ۳۲ درصد کاهش روی داد، یعنی به طور متوسط روزانه ۴۱ نفر از هموطنان را بر اثر تصادفات از دست دادیم، ۳۱ درصد از جان‌باختگان سوانح رانندگی در سال ۹۹ راننده، ۲۰ درصد عابرپیاده، ۲۴ درصد سرنشین، ۲۳.۵ درصد نیز موتورسوار بودند همچنین ۲۶ درصد به دلیل واژگونی وسیله‌نقلیه جان خود را در تصادفات از دست دادند.
پرونده شکایت پلیس راهور
از عنابستانی به دادگاه می‌رود
همچنین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار‌هادیانفر در پاسخ به سؤالی مبنی بر مبنای سازوکار صدور مجوز تردد خودروها در خطوط ویژه، گفت: شورای امنیت کشور (شاک) سازوکار تردد در خطوط ویژه را تعیین می‌کند، در آنجا برای افراد مشمول که به‌نوعی دارای رده (محافظ و همراه) هستند، به‌منظور تردد در خطوط ویژه تصمیم‌گیری و این تصمیمات به‌صورت سالانه به پلیس راهور ابلاغ می‌شود که تنها مرجع صدور مجوز تردد در این خطوط، پلیس راهور است که با برگه‌های مشخص دارای هولوگرام، نسبت به صدور مجوز اقدام می‌کند.
وی درباره آخرین جزئیات پرونده درگیری نماینده مجلس با سرباز راهور در خط ویژه نیز افزود: پس از آن اتفاق، به‌سرعت از طریق تیم‌های حقوقی شکایت خود را به دادسرا ارائه کردیم که مرجع قضائی نسبت به احضار و توضیحات اقدام کردند که از آنها تشکر می‌کنیم و در چند روز آینده کیفرخواست صادر و برای دادگاه ارسال می‌شود.
رئیس‌پلیس راهور اظهارداشت: آقای عنابستانی نیز سال گذشته، بعد از وصول شکایت پلیس به مراجع قضائی، در سازمان قضائی اقدام به شکایت کرد که برابر قانون یک پرونده در دو جا قابل رسیدگی نیست، شکایت ما، شکایت اولیه بود همچنین تا به این لحظه سازمان قضائی بر اساس شکایت وی، هیچ کدام از همکاران ما را برای توضیح فرانخوانده است لذا شکایت اصلی، توسط پلیس راهور انجام شده و در دادسرا در حال رسیدگی است و منتظر نتیجه شکایت هستیم.