نخستین نمایشگاه مسابقه عکس تئاتر قم افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، این نمایشگاه که با ایده ای نو و خلاقانه  از سوی انجمن نمایش در حاشیه برگزاری جشنواره تئاتر استانی در قم محسوب می شود، موجب تشویق عکاسان حرفه ای و غیر حرفه ای برای شرکت در این مسابقه شد. نمایشگاه مسابقه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، این نمایشگاه که با ایده ای نو و خلاقانه  از سوی انجمن نمایش در حاشیه برگزاری جشنواره تئاتر استانی در قم محسوب می شود، موجب تشویق عکاسان حرفه ای و غیر حرفه ای برای شرکت در این مسابقه شد.

نمایشگاه مسابقه عکس تئاتر قم در نخستین شب بازگشایی میزبان عکاسان حرفه ای قم مانند مهدی مریزاد، احمد ظهرابی، محبوبه جندقی و هانی احمدزاده بود.

حسن دلیرمعاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، اظهار کرد: این نمایشگاه از معدود نمایشگاه های حوزه تخصصی حوزه تئاتر است که امیدواریم به جشنواره تئاتر استانی محدود نشود و ادامه دار باشد.

محمدرضا آزاد مدرس دانشگاه و پیشکسوت تئاتر نیز بیان کرد: تنها چیزی که تئاتر میرا را به تئاتر زنده در سال های طولانی تبدیل می کند، پوستر و عکس های آن است.

وی با اشاره به اینکه از تئاتر قم در تاریخ عکس چندانی از آن به جا نمانده است، تصریح کرد: این فقدان ضربه های سنگینی به بدنه تئاتر قم وارد کرده است.

این پیشکسوت تئاتر با تقدیر از مجموعه عکاسانی که نسبت به ثبت این نمایش ها در قاب تصویر پیشگام بودند تقدیر کرد و گفت: این عکاسان با آثار خود موجب شدند که حیات تئاتر قم جاودانه بماند.

فرحان فرحناک مسئول برگزاری این نمایشگاه نیز گفت: نخستین مسابقه نمایشگاه عکس تئاتر قم از۱۶ تا ۲۴ آبان ماه به غیر از جمعه ها میزبان علاقمندان است.

وی شمار عکاسانی را که در این مسابقه شرکت کردند را۲۱ عکاس ذکر کرد و گفت: صد اثر به دبیرخانه ارسال شد که با داوری کوروش جوان، رضا جاویدی و سید حسین فدایی حسین ۳۲ اثر به بخش رقابت و نمایشگاه راه یافت.

مسئول برگزاری نخستین نمایشگاه مسابقه عکس تئاتر قم اضافه کرد: با رای هیئت داوران از نفرات برتر اول تا سوم در اختتامیه جشنواره تئاتر استان قم تقدیر و تجلیل می شود.

وی از همزمانی روز پایانی این نمایشگاه با اختتامیه جشنواره تئاتر قم خبر داد و گفت: امیدواریم برگزاری اینگونه نمایشگاه ها ادامه دار باشد.

در بخش پایانی نخستین نمایشگاه مسابقه عکس تئاتر قم با حضور حسن دلیر،محمدرضا آزاد و ابراهیم سلیمانی ازپوستر این نمایشگاه رونمایی شد.

 

بیشتر بخوانید: