نگران ورود قم به وضعیت قرمز کرونایی هستیم
نگران ورود قم به وضعیت قرمز کرونایی هستیم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بیژن سلیمان پور امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: کرونا سبب شد تا بخش زیادی از فرصت‌ها و انرژی و برنامه‌ها اختصاص به این وضعیت یابد و به […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بیژن سلیمان پور امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: کرونا سبب شد تا بخش زیادی از فرصت‌ها و انرژی و برنامه‌ها اختصاص به این وضعیت یابد و به همان اندازه سایر اولویت‌ها و خدمات تحت تأثیر قرار بگیرد.

معاون استاندار قم افزود: شیوع کرونا، بسیار مهم و حساس و خطیر و مسئله جان و سلامت انسان‌ها مطرح است و باید در جهت کنترل این ویروس که گستره جهانی دارد، به‌درستی به رسالت خود بپردازیم.

وی با بیان اینکه زحمات زیادی در مقابله با کرونا از سوی سیاست‌گذاران و کادر درمان و بهداشت و رسانه کشیده شد تصریح کرد: ما شرایط سختی در تحریم را نیز توأم با کرونا تجربه کردیم و ملت ایران، با مقاومت خود از این شرایط سربلند بیرون آمدند.

سلیمان پور بیان کرد: هرچند توفیقاتی در مدیریت کرونا در قم داشتیم، اما نگران ورود قم به وضعیت قرمز کرونایی هستیم و باید مردم و اصناف بیش از گذشته پروتکل‌ها را رعایت کنند، اصنافی که به دستورالعمل‌ها توجه نداشته باشند ۱۵ روز پلمپ می‌شوند.

وی عنوان کرد: وقتی آزمایش ۴۰ درصد از تست دهندگان مثبت است با عدد بزرگی مواجه هستیم و باید به محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها توجه داشته باشیم، در این راستا ممنوعیت تردد در قم همچنان از ساعت ۱۰ شب تا ۳ صبح است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم با اشاره به انتخابات نیز خاطرنشان کرد: مشکلی در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ وجود ندارد و ۲۰ هزار نفر در قم در برگزاری انتخابات و در بخش‌های مختلف اجرایی، نظارتی و بازرسی مشارکت دارند.

وی با تأکید بر اینکه انتخابات را بزرگترین رویداد سیاسی و کنگره حضور مردم در ابراز وفاداری به نظام اسلامی و تجلی اراده ملت در تعیین سرنوشت خود است، گفت: دشمنان از ماه‌ها قبل به میدان آمده تا همه کاستی‌ها، نقصان‌ها و کمبودها و نارضایتی‌ها را در داخل کشور به هم گره بزنند و با حربه‌ای مانع از حضور مردم در انتخابات شوند.

‌رشد نگران‌کننده آمار بیماران کرونایی در قزوین / ۷۵ درصد نتیجه تست‌ها‌ مثبت شدویروس جهش‌یافته عامل ۶۰درصد ابتلا به کرونا در استان بوشهر استکاهش شهرهای پرخطر کرونایی خوزستان/وضعیت هنوز پایدار نیست‌

سلیمان پور اضافه کرد: همه ما وظیفه‌داریم هر جا دشمن صحبت از ناکارآمدی و یاس و ناامیدی و نفی دستاوردهای نظام زد، به مردم امید بدهیم و در دل آن‌ها دستاوردها را به نحوی جلوه بدهیم که خداوند پس از هر سختی، وعده گشایش داده است.

معاون استاندار قم عنوان کرد: ما باید پیشرفت‌های کشور را بزرگ و برجسته کنیم که تبلیغات سوء دشمن خنثی شود، حضور مردم در صحنه، لازمه تقویت نظام و پیشبرد اهداف آن، است.

وی تصریح کرد: همه ما سربازان یک ملت هستیم و باید موضع خود را با نظام به طور صریح مشخص کنیم و تلاش کنیم مردم به صحنه بیایند و یک تو دهنی محکمی به دشمن بزنند.

سلیمان پور گفت: ستاد انتخابات در قم تشکیل‌شده و جلسه‌های آن نیز به‌صورت مستمر و هفتگی در حال برگزاری است و مطابق با زمان‌بندی انتخابات، همه کارها به‌صورت دقیق، جامع انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ در سه بخش شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و همچنین ریاست جمهوری انجام می‌شود اظهار داشت: ثبت‌نام انتخابات شوراها طی روزهای ۲۰ تا ۲۶ اسفندماه سال گذشته برگزار شد و ۴۷۳ نفر به‌عنوان کاندیدا ثبت‌نام کردند که تاکنون پنج نفر انصراف داده‌اند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم اضافه کرد: در این میان ۸۹ درصد معادل ۴۱۹ نفر مرد و ۱۱ درصد معادل ۵۴ نفر از بانوان هستند، همچنین ۳۶ نفر دارای مدرک دکتری، ۱۵۲ نفر کارشناسی ارشد، ۲۰۶ نفر کارشناسی، ۵۶ نفر دارای تحصیلات حوزوی، ۱۳ نفر کاردانی، هشت نفر دیپلم هستند.

سلیمان پور عنوان کرد: میانگین سنی افراد ۳۶ تا ۴۰ سال و نشانه حضور جوانان است، ضمن اینکه ۳۷ نفر داری سابقه عضویت در ادوار مختلف شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارند.

وی خاطرنشان کرد: پس از اخذ نظر مراجع چهارگانه، نتایج روز بیست و دوم فروردین‌ماه نیز اعلام می‌شود، همچنین ثبت‌نام داوطلبان شرکت در دومین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز از سیزدهم فروردین‌ماه آغازشده و تا آخر وقت روز قبل ۶ نفر ثبت‌نام کردند، زمان ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری نیز ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه است.