مثبت شدن ۵۰ درصد تست‌های کرونا در قم/ظرفیت بیمارستان‌ها در حال تکمیل است
مثبت شدن ۵۰ درصد تست‌های کرونا در قم/ظرفیت بیمارستان‌ها در حال تکمیل است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، سیامک محبی امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی قم در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: روزهای سختی را به لحاظ شیوع کرونا در پیش داریم و باید برای جلوگیری از ایجاد وضعیت قرمز، مراقبت‌های لازم اتخاذ […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، سیامک محبی امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی قم در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: روزهای سختی را به لحاظ شیوع کرونا در پیش داریم و باید برای جلوگیری از ایجاد وضعیت قرمز، مراقبت‌های لازم اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه سهل‌انگاری و عادی‌انگاری، شرایط آبی قم را به وضعیت نارنجی کشاند و باید ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها مطابق با وضعیت نارنجی در قم اجرایی شود تصریح کرد: ممکن است پیک جدیدی را تجربه کنیم درحالی‌که از معدود استان‌هایی بودیم که ماندگاری زیادی در منطقه آبی داشتیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: ظرفیت بیمارستان‌های قم در حال تکمیل است و پس از تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان امیرالمؤمنین (ع)، ظرفیت بیمارستان کامکار نیز در حال تکمیل بوده و تا ساعت ۱۴ روز گذشته بیش از ۲۵۰ نفر بستری شدند.

وی ادامه داد: به‌زودی مشخص می‌شود از میان بیمارستان شهید بهشتی یا فرقانی کدام یک به چرخه پذیرش بیماران افزوده شود، این در حالی است که تعداد تست‌های مثبت در میان آزمایش‌دهندگان افزایش چشمگیری دارد و به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: تعداد پذیرش بیماران سرپایی نیز از ۷۰۰ بیمار در هفته به‌روزی ۵۰۰ بیمار رسیده است و کادر درمان پاسخگوی شرایط فعلی نیست.

‌رشد نگران‌کننده آمار بیماران کرونایی در قزوین / ۷۵ درصد نتیجه تست‌ها‌ مثبت شداستقبال مردم همدان از انجام تست سریع کرونا / برخی از بیماران کرونایی هیچ گونه علامتی ندارنداز هر ۴ تست کرونا در جنوب غرب استان خوزستان، ۳ مورد مثبت است

محبی با تأکید بر اینکه با اینکه در طول ایام نوروز، مسافرهای زیادی در قم نبودند اما سیزدهم فروردین دچار مشکلاتی در تردد افراد شدیم که نتیجه آن را به‌زودی می‌بینیم، گفت: متأسفانه در رهگیری‌ها مشخص شد تعداد زیادی از افراد دارای تست مثبت در منزل نبودند و این امر بسیار نگران‌کننده است.

وی در مورد واکسن نیز ابراز کرد: روز گذشته پارت چهارم واکسن کرونا را دریافت کردیم و گروه‌های مختلفی که بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا ابلاغ‌شده، واکسینه می‌شوند.