افزایش ۴۰ درصدی تست های مثبت، شرایط جدیدی را پیش روی قم گذاشته است
افزایش ۴۰ درصدی تست های مثبت، شرایط جدیدی را پیش روی قم گذاشته است

دکتر بیژن سلیمان پور، معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم امروز در جلسه شورای اطلاع رسانی کرونا استان که در استانداری قم برگزار شد، گفت: در وضعیت نارنجی قرار داریم که شرایط خوبی نیست وبا توجه به افزایش ۴۰ درصدی تست ها به وضعیت قرمز نزدیک می‌شویم. وی افزود: در مراکز پرتردد تب سنجی انجام […]

دکتر بیژن سلیمان پور، معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم امروز در جلسه شورای اطلاع رسانی کرونا استان که در استانداری قم برگزار شد، گفت: در وضعیت نارنجی قرار داریم که شرایط خوبی نیست وبا توجه به افزایش ۴۰ درصدی تست ها به وضعیت قرمز نزدیک می‌شویم.

وی افزود: در مراکز پرتردد تب سنجی انجام می شد؛ اما این امر جواب نمی دهد و تبدیل  به یک امر تشریفاتی شده است.
وی با بیان کرد: در وضعیت نارنجی قرار داریم که شرایط خوبی نیست وبا توجه به افزایش  ۴۰ درصدی تست ها به وضعیت قرمز نزدیک می‌شویم.
 وی در خصوص محدودیت های وضعیت قرمز اظهارکرد: دستگاه هایی که خدمات ضروری مانند آتش نشانی، اورژانس و…ارائه می دهند باید دو سوم کارکنان و در سایر ادارات یک دوم باید حضور داشته باشند که این یک امر اجباری است.
وی با بیان اینکه در صورت رعایت نکردن محدودیت ها از سوی واحد صنفی ۱۵ روز پلمب به همراه دارد، افزود: تجاری‌ها و گروه های سه که شامل استخرها، قهوه خانه، موزه، تالار، سینما، مهدکودک  آموزشگاه های زبان و موسیقی ( حداکثر با حضور ده نفر) به مدت دو هفته تعطیل هستند که بعد از اتمام  دوهفته درصورت اعلام  بهبود  وضعیت از سوی دانشگاه علوم پزشکی، مجدد تصمیم گیری می شود.
وی با اشاره به اینکه  نماز جمعه و نماز جماعت نیز برگزار نمی‌شود، بیان کرد: ورود خودروهای  غیر بومی به استان ۵۰۰ و ورود خودروهای قم به سایر استان هر ۲۴ ساعت ۵۰۰ هزار تومان جریمه به همراه  دارد و از ساعت ۲۲ تا سه صبح نیز محدودیت تردد درون شهر وجود دارد.

انتهای پیام