مهدی عبوری امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه ساماندهی محله اسماعیل‌آباد و پروژه اطراف چهل اختران قم که با حضور استاندار و مسئولان این استان برگزار شد، اظهار داشت: ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و استاندارد در محله اسماعیل‌آباد نیز توسط وزارت راه و شهرسازی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، خیرین و استانداری قم انجام […]

مهدی عبوری امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه ساماندهی محله اسماعیل‌آباد و پروژه اطراف چهل اختران قم که با حضور استاندار و مسئولان این استان برگزار شد، اظهار داشت: ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و استاندارد در محله اسماعیل‌آباد نیز توسط وزارت راه و شهرسازی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، خیرین و استانداری قم انجام می‌شود.

وی با اشاره به طرح امامزاده چهل اختران شهر قم  نیز بیان کرد: در ۱۰ سال گذشته مراحل اجرایی این طرح در حال طی شدن است که تملک آن از سوی دولت به نمایندگی استانداری، راه و شهرسازی و شهرداری قم انجام‌شده است.

عبوری بیان کرد: با توجه به اینکه این طرح حجم وسیعی داشته و هنوز تملک‌های آن به سرانجام نرسیده، مقرر شد اصلاح طرح و تهیه طرح جدید انجام شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت:  تعهداتی که در تهیه طرح جدید بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته‌شده را اداره کل راه و شهرسازی به نمایندگی از وزارتخانه انجام می‌دهد.

عبوری تصریح کرد: همچنین با دستور استاندار قم مقرر شد تهیه طرح جدید توسط معاونت عمرانی استانداری، شهرداری و اداره کل شهرسازی در یک ماه آینده به سرانجام برسد تا هم‌محله چهل اختران و هم‌محله اسماعیل‌آباد از این وضعیتی که امروز شاهد آن هستیم خارج‌شده و شاهد پویایی و سکونت متناسب در آن باشیم.

وی گفت: دولت در شرکت بازآفرینی شهری ایران در سالهای گذشته حدود ۱۲ میلیارد تومان تملک‌ها را در چهل اختران انجام داده است. اما با طولانی شدن اجرای این طرح هزینه‌ها افزایش‌یافته که به درخواست استاندار و پیگیری نمایندگان مجلس قرار شد مابقی هزینه‌های تملک اطراف امامزاده متناسب با رشد اقتصادی و ارزش املاک پشتیبانی‌ها توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شود.

انتهای پیام