استاندار قم: محله اسماعیل‌آباد در راستای محرومیت‌زدایی جابه‌جا می‌شود
استاندار قم: محله اسماعیل‌آباد در راستای محرومیت‌زدایی جابه‌جا می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، بهرام سرمست امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه ساماندهی محله اسماعیل‌آباد و پروژه اطراف چهل اختران قم که با حضور معاون راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون اقدامات خوبی برای محله اسماعیل‌آباد صورت گرفته […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، بهرام سرمست امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه ساماندهی محله اسماعیل‌آباد و پروژه اطراف چهل اختران قم که با حضور معاون راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون اقدامات خوبی برای محله اسماعیل‌آباد صورت گرفته و امیدواریم در کمترین زمان به نتیجه مثبت دست‌یابیم.

وی بیان کرد: در تفاهمی که با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) داشتیم با تفاهم صورت گرفته، قرار شد ازنظر زمین‌های پشتیبان و ایجاد زیرساخت‌ها ستاد بازآفرینی شهری را در ساماندهی محله اسماعیل‌آباد همراهی کنند.

استاندار قم بیان در مورد محله چهل اختران بیان کرد: بر اساس اصلاح طرح جدید در ستاد بازآفرینی دستورات لازم به معاونت عمرانی و راه و شهرسازی و شهرداری داده‌شده و در طرح جدید به اجرای طرح کمک کنیم.

تعطیلی دوهفته‌ای اصناف و مشاغل گروه دو و سه در شهر قمافتتاح ۳۵ بوستان در سال ۱۴۰۰ در قم/بهره‌برداری از فاز نخست مترو در ماه‌های آیندهبرنامه‌ریزی مدونی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در قم انجام شود

در این نشست مدیرکل راه و شهرسازی استان قم نیز به مشکلات محله اسماعیل‌آباد و مالکانی که در زمین‌های تصرفی در این منطقه  سکونت پیداکرده‌اند، اشاره کرد و گفت: در این زمینه جلساتی در استان تشکیل‌شده و تأکید ما در راستای احیای محله است.

وی بابیان اینکه محله اسماعیل‌آباد در منطقه پنج شهرداری قم واقع‌شده است، خاطرنشان کرد: این محله حدود ۳۰ تا ۴۰ سال گذشته به‌صورت غیرقانونی توسط مهاجران به‌صورت غیرقانونی تصرف‌شده و حتی مالکان که سال‌های گذشته فوت کردند، وقتی مشاهده می‌کنند، افراد بی‌بضاعت اینجا ساکن شده‌اند در آن مقطع اجازه سکونت داده بودند و امروز صورت نابسامان شهری ظهور و بروز کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: جمعیتی که در محله اسماعیل‌آباد سکونت دارند بیش از ۹۰۰ نفر شامل ۱۷۹ خانوار و ۱۱۱ قطعه ساختمانی است که از تابعیت‌های ساکنان محله ۲۲ درصد ایرانی و ۷۷ درصد اتباع خارجی افغانستان هستند.

حسن صبوری در مورد وضعیت اشتغال اهالی محله اسماعیل‌آباد گفت: بر اساس آمار موجود ۲۱ درصد مشغول به کار، ۶۹ درصد بدون فعالیت هستند.

وی بابیان اینکه تمام معابر این محله خاکی است، بیان کرد: اسماعیل‌آباد با توجه به نزدیکی به مسجد مقدس جمکران چهره ناخوشایندی را ایجاد کرده که ازجمله آن می‌توان به کوچه‌های خاکی، فاضلاب‌های رهاشده و ساخت منازل غیراستاندارد با استفاده از مصالح بازیافتی اشاره کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی از دیگر مشکلات مهم محله اسماعیل‌آباد را وجود آسیب‌های اجتماعی در این محله، نبود امکانات رفاهی، ورزشی، نبود امکانات بهداشتی و درمانی عنوان کرد.