تعطیلی دوهفته‌ای اصناف و مشاغل گروه دو و سه در شهر قم
تعطیلی دوهفته‌ای اصناف و مشاغل گروه دو و سه در شهر قم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بیژن سلیمان پور در گفت‌وگو با خبرنگاران اعمال محدودیت‌های جدید را برای صنوف مطرح کرد و اظهار داشت: با توجه به ورود قم به وضعیت نارنجی محدودیت‌های جدیدی برای صنوف اعمال می‌شود. وی عدم رعایت محدودیت‌های اعلام‌شده […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، بیژن سلیمان پور در گفت‌وگو با خبرنگاران اعمال محدودیت‌های جدید را برای صنوف مطرح کرد و اظهار داشت: با توجه به ورود قم به وضعیت نارنجی محدودیت‌های جدیدی برای صنوف اعمال می‌شود.

وی عدم رعایت محدودیت‌های اعلام‌شده را شامل جریمه دانست و افزود: درزمینهٔ تجاری، بازرگانی و خدماتی تنها مشاغلی که جزء گروه یک و دو هستند اجازه فعالیت داشته و گروه‌های سه و چهار مانند تالارهای پذیرای و استخرهای سرپوشیده، سالن‌های ورزشی تعطیل هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم ادامه داد: سالن‌های تئاتر، سینما، موزه‌ها، مهدکودک‌ها، چایی خانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها نیز به مدت دو هفته و تا بازگشت به شرایط گذشته تعطیل بوده و اصناف و بهداشت بر آن‌ها نظارت خواهند شد.

استاندار قم: سازمان استاندارد پشتیبان تولید و برندسازی استرئیس سازمان ملی استاندارد: استان قم در حوزه صنعت حلال، دارای ظرفیت‌های مهمی است

وی نحوه کار در دستگاه‌های اداری را نیز تشریح کرد و گفت: نحوه عملکرد دستگاه‌های اداری نیز به این‌گونه است که ارگان‌هایی که خدمات ضروری به شهروندان ارائه می‌دهند حداکثر با دوسوم کارمندان فعالیت دارند.

سلیمان پور وضعیت سایر ارگان‌ها را نیز بیان کرد و افزود: سایر ارگان‌ها با یک‌دوم نیروها به فعالیت ادامه داده و با توجه به نظر بالاترین مقام مسئول به کار ادامه داده و جلسات اداری نیز حداکثر با ۲۰ نفر برگزار می‌شود.

وی فعالیت مراکز علمی را نیز موردتوجه قرارداد و تأکید کرد: کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تعطیل بوده و نمازهای جمعه، نمازهای جماعت و مراسم‌هایی آیینی نیز در این دو هفته برگزار نمی‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم در پایان با درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: برای عبور از این شرایط نیاز به همکاری همه شهروندان بوده و امیدواریم به‌زودی به وضعیت آبی و سپس سفید بازگردیم.