افتتاح ۳۵ بوستان در سال ۱۴۰۰ در قم/بهره‌برداری از فاز نخست مترو در ماه‌های آینده
افتتاح ۳۵ بوستان در سال ۱۴۰۰ در قم/بهره‌برداری از فاز نخست مترو در ماه‌های آینده

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیماز‌ قم‌، سید مرتضی سقائیان نژاد صبح امروز در دیدار با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به شکوفایی پروژه‌های شهری در سال ۹۹، اظهار داشت: در سال گذشته علیرغم همه مشکلات ۸۸۹ پروژه شهری در شش مرحله […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیماز‌ قم‌، سید مرتضی سقائیان نژاد صبح امروز در دیدار با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به شکوفایی پروژه‌های شهری در سال ۹۹، اظهار داشت: در سال گذشته علیرغم همه مشکلات ۸۸۹ پروژه شهری در شش مرحله افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه علیرغم اینکه سال ۹۹ برای مدیریت شهری همراه با کرونا و سیل آغاز شد، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در قم کلنگ زنی و افتتاح‌شده است.

شهردار قم با تأکید بر اقدامات مجموعه مدیریت شهری در حوزه ایثار و شهادت عنوان کرد: اتمام محوطه باغ‌موزه دفاع مقدس، بهره‌برداری از بوستان طبقاتی شهیدان زین‌الدین و اختصاص بوستان ۱۰ هکتاری یادمان شهدا تنها در سال ۹۹ در این زمینه انجام‌شده است.

سقائیان نژاد جذب سرمایه‌گذاری در قم را موردتوجه قرار داد و افزود: در سال ۹۹ حدود یک هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان معادل یک سوم بودجه شهرداری سرمایه‌گذاری در قم جذب‌شده است.

وی با اشاره به جمع‌آوری روزانه ۷۰۰ تن زباله در شهر قم ابراز کرد: ۳۰۰ تن این پسماند در نخستین خط تبدیل به کود کمپوست می‌شود که خط دوم نیز با ظرفیت ۳۰۰ تن در اوایل سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و مابقی ۱۰۰ تن نیز جداسازی و تفکیک از مبدأ و… می‌شود.

شهردار قم ادامه داد: یک دستگاه امحای زباله بیمارستانی اهدایی چین به شهر قم در پایان سال نصب‌شده است و قم تنها شهر مجهز به این دستگاه در کشور است و همه پسماندهای بیمارستانی و مطب‌ها بعد از بی‌خطر سازی در این دستگاه قرار می‌گیرد.

وی سرانه فضای سبز شهر قم را بیش از ۲۰ متر ذکر کرد و گفت: قم بعد از اصفهان و شیراز در رتبه سوم سرانه فضای سبز کشور قرار دارد و پس از قم نیز شهرهای اهواز و تهران قرار دارند که‌ای افزایش فضای سبز در سال آینده بیشتر نمایان خواهد شد.

برنامه‌ریزی مدونی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در قم انجام شودمراسم روز طبیعت با طعم کرونا در قم+ تصاویرنخستین مرحله تزریق واکسن کرونا به پاکبانان قمی به روایت تصویر

سقائیان نژاد اقدامات شهرداری قم در زمینه حمل‌ونقل عمومی را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: در سال ۹۸ قرارداد سازمان اتوبوسرانی با بخش خصوصی به اتمام می‌رسید که در این زمینه ۱۸۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شد و ۱۷۵ دستگاه اتوبوس نیز بازسازی شد که در حال حاضر ۳۵۰ دستگاه اتوبوس ملکی در سازمان اتوبوسرانی وجود دارد.

وی با بیان آخرین وضعیت قطار شهری قم اظهار داشت: فاز نخست مترو قم علیرغم تغییرات مدیریتی در قرارگاه خاتم، امیدواریم در ماه‌های آینده به بهره‌برداری برسد که در فاز نخست دو رام قطار با ۵ واگن به مردم ارائه خدمت خواهد کرد.

شهردار قم با تأکید بر برنامه‌ریزی‌های نرم‌افزاری، زیرساختی و فرهنگی در برنامه دوم قم ۱۴۰۴ عنوان کرد: بودجه سال جاری شهرداری قم سه هزار و ۶۲ میلیارد تومان است که به نظر در طول سال با متمم‌هایی این بودجه افزایش خواهد یافت.

وی سرانه هر شهروند قمی در بودجه سال جاری را بیش از یک‌میلیون و ۸۶۰ هزار تومان دانست و افزود: ۷۱ درصد بودجه شهرداری در سال جاری مربوط به اقدامات عمرانی است که در این زمینه ۶ تقاطع غیرهمسطح شامل ورودی جعفریه، فردوسی و…. و ۳۵ بوستان در سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

سقائیان نژاد با بیان اینکه پروژه فاز ۵ عمار یاسر در سال جاری به‌صورت فاز به فاز احداث و راه‌اندازی می‌شود، یادآور شد:۹ بوستان در پارک ۱۰۰۰ هکتاری قم پیش‌بینی‌شده است که بوستان‌های خضر و زائر در ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.