به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه قم در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد و تمام مقرراتی که مربوط […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه قم در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد و تمام مقرراتی که مربوط به این وضعیت است نیز اعمال خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در هر حال از همه همراهی‌ها و همکاری‌های صورت گرفته قدردانی می‌کنم، مردم در چهارده ماه گذشته محدودیت‌های زیادی را تحمل کردند و در مراسم‌های جشن و شادی نیز نهایت همکاری‌ها را داشتند.

وی ادامه داد: طی این مدت ما این مراسم‌ها را برگزار کردیم و محدویت‌های لازم را برای پیشگیری انجام دادیم و اکنون نیز قم به نسبت استان‌های دیگر وضعیت قابل قبولی دارد ولی نگران شیوع موج چهارم بیماری هستیم و همچنان از همه شهروندان استدعا داریم در رعایت مسائل بهداشتی بیش از گذشته همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار قم همچنین با اشاره به اینکه مردم فهیم و ولایتمدار قم در ارتباط با برگزاری تحویل سال، نیمه شعبان و روز طبیعت نهایت همکاری و همدلی را نشان دادند گفت: ما این مناسبت‌ها را هم با شکوه برگزار کردیم و هم رعایت پروتکل‌ها را داشتیم که نسبتا از میزان رعایت بالایی نیز برخوردار بود.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطالب مطرح شده در این جلسه ستاد ملی کرونا افزود: در این جلسه در رابطه با آخرین وضعیت استان‌هایی که درگیر شدند و موج چهارم در آنها آغاز شده بحث‌هایی صورت گرفت، برخی از استان‌ها وارد خیز چهارم شدند و در کل در کلیه استان‌ها به نوعی خیزی شروع شده ولی برخی در مرحله خیز چهارم قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: وضعیت بسیاری از شهرها تغییر کرده و در قم نیز درصدد هستیم با رعایت پروتکل‌ها و اعمال محدودیت‌هایی که مربوط به وضعیت نارنجی است از موج چهارم پیشگیری کنیم و اجازه ندهیم استان به این وضعیت گرفتار شود.

استاندار قم گفت: در این جلسه همچنین عنوان شد هیچ گونه دوگانگی در برخورد با سفرهایی که به کشورهای همسایه از جمله ترکیه و عراق صورت می گیرد وجود ندارد بلکه بر اساس وضعیت اعلامی از نظر وضعیت قرمز و حاد بیماری که در این کشورها ممکن است وجود داشته باشد سیاست‌های کلی اعمال خواهد شد.

استاندار قم خاطرنشان کرد: برخی افرادی که نتیجه آزمایش آنها مثبت می‌شود، قرنطینه را رعایت نمی‌کنند و در واقع با شکست قرنطینه به شهروندان آسیب می‌زنند و به بیماری مبتلا می‌کنند از این رو قرار شد که در این زمینه اقدام‌های تنبیهی و بازدارنده با جدیت مورد نظارت و پیگیری قرار بگیرد.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه یادآور شد: کلیات طرحی که توسط قرارگاه کرونا در این جلسه مطرح شد ناظر بر این موضوع بود که در شهرهای آبی و زرد امکان برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌ها خواهد بود در شهرهای قرمز و نارنجی نیز اصل بر این است که مراسم محدود شود و در فضاهای باز صورت بگیرد.

وی بیان کرد: برای شب‌های قدر نیز مقرر شد تدابیری پیش بینی شود که در جلسه‌های بعد ابلاغ خواهد شد.

بیشتر بخوانید: