– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، آبی فیروزه‌ای را که به هر زبانی و در هرکجای دنیا که سرچ کنی فقط یک‌چیز جوابش است؛ قم، مسجد مقدس جمکران. اینجا رنگ عشق، قلب و وفاداری با همه دنیا فرق دارد اینجا رنگ بی‌قراری و […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، آبی فیروزه‌ای را که به هر زبانی و در هرکجای دنیا که سرچ کنی فقط یک‌چیز جوابش است؛ قم، مسجد مقدس جمکران.

اینجا رنگ عشق، قلب و وفاداری با همه دنیا فرق دارد اینجا رنگ بی‌قراری و دلدادگی  آبی است با طرح‌های اسلیمی.

اینجا اگر کسی بخواهد بگوید چقدر بی‌قرار و دل‌تنگ معشوق است پیاده راه می‌افتد رو به افق جمکران و ستاره قطبی‌اش می‌شود گنبد فیروزه‌ای و فرقی نمی‌کند در کدام جهت دنیا باشد  .

اینجا هم‌صحبتی فقط فقط یک جمله است ‘اللهم ادرکنی یا صاحب زمان’ و پاسخش ‘ ۹ اللهم عجل فرجهم’ است.

اینجا آغاز تاریخ و تقویم، بدر کامل نیمه شعبان است و فرقی نمی‌کند چندم سال شمسی، قمری یا میلادی باشد.

اینجا مرکز زمین است و برای اهالی قم هستی و نیستی است و جانشان بسته به هوای اینجا، اگر ابری باشد دل‌تنگ می‌شوند و اگر بارانی، عاشق و اگر آفتابی بی‌قرار.

حالا امروز هم اول تاریخ است و هم هوا آفتابی؛ امروز ۱۱۶۶/۱/۱ سال دوری و دل‌تنگی است و باید اول بلوار پیامبر اعظم (ص) و بین دو گنبد فیروزه‌ای و طلایی ایستاد و یک‌جور دیگر عاشقی کرد، امروز باید همین نقطه ایستاد و بگوییم آقاجان، بی‌بی جان و سردرگم این دو نام به راست و چپ بچرخیم و سردرگم یک سال دل‌تنگی و دوری یکدل سیر اشک بریزیم و شبیه طویریجی‌ها هروله کنیم و پای‌برهنه بدویم  سمت جمکران و دوباره برگردیم سمت حرم بی‌بی.

امروز باید به خودمان بگوییم اللهم ادرکنی یا صاحب زمان’ و بلندتر جواب بدهیم  ‘ اللهم عجل فرجهم’ تا شاید یک جای این بین‌الحرمین مرغ آمین ‘یا حق’ بگوید و این انتظار سیاه به پایان برسد و اربعین امسال را پشت سر مولا پیاده از نجف بریم کربلا و حسین حسین(ع) بگوییم و با چادر زینب بیعت کنیم.

امروز باید یک‌جور دیگر دعای فرج بخوانیم شاید دل مولا نیز گرفته این غیبت باشد و چشم‌انتظار دعای ما.

مولای من، آقاجان دل‌تنگ بودنت و عدالتت هستیم، جان دل‌تنگی‌های علی(ع) برای زهرا(س) در تاریکی‌های نخلستان‌های غریب کوفی بیا.

دنیای امروز ما از شب‌های تاریک و دل‌تنگ علی(ع) سیاه‌تر است، بیا.