به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهرداد غضنفری که امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان سخن می گفت با اشاره به تدارک ۱۵۰ تُن سیب و ۳۰۰ تُن پرتقال در روزهای پیش از آغاز سال نو اظهار کرد: خوشبختانه میوه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهرداد غضنفری که امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان سخن می گفت با اشاره به تدارک ۱۵۰ تُن سیب و ۳۰۰ تُن پرتقال در روزهای پیش از آغاز سال نو اظهار کرد: خوشبختانه میوه تنظیم بازار وارد شده به استان بیش از این میزان پیش بینی شده بود و صفّی برای توزیع میوه ایجاد نشد.

وی درباره موضوع مُرغ نیز تصریح کرد: مصرف مرغ در استان در اسفند ماه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، ۱۸ درصد افزایش نشان می دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم ادامه داد: مشکل ما در موضوع مرغ این بود که می خواستیم آن را با قیمت مصوّب عرضه کنیم، در حالی که برخی استان های همجوار ما این قیمت مصوب را رعایت نمی کنند.

غضنفری همچنین اضافه کرد: البته تلاش شد تا ۷۰ تُن مرغ تولید روزانه استان را با ۳۰ تُن مرغ منجمد روزانه به سقف توزیع ۱۰۰ تن در روز برسانیم تا کمتر شاهد تشکیل صف باشیم، ضمن آن که محل های عرضه مرغ را نیز از فروشگاه های بزرگ به محله های تغییر دادیم تا تراکم جمعیتی کمتری شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه قم در برخی روزهای اخیر شاهد توزیع تا ۱۶۰ تُن مرغ نیز در هر روز بوده است تأکید کرد: به نظر می رسد تا وقتی بنای بر توزیع با قیمت مصوّب وجود داشته باشد، صف مرغ نیز پایدار خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم در عین حال یادآور شد: مرغ در حال حاضر در بیش از ۲۰۰ نقطه قم توزیع می شود، ضمن آن که در هر محله و برای هر فروشنده، ناظر فروش نیز قرار داده شده است تا مردم بتوانند با مشکل کمتری مرغ مورد نیاز خود را تهیه کنند.

غضنفری در پایان سخنان خود نیز تأکید کرد: تفاوت ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی قیمت مرغ در استان قم با استان های همجوار باید از طریق مراجع ذیصلاح و در سطح ملی دنبال شود تا توزیع مرغ با قیمت مصوب در قم سبب ایجاد تشکیل صف در توزیع و برخی مشکلات برای مردم و هم استانی های عزیز نباشد.