مبارزه با کرونا از دستاوردهای نظام است/ وفور واکسیناسیون کووید۱۹ از دو ماه آینده
مبارزه با کرونا از دستاوردهای نظام است/ وفور واکسیناسیون کووید۱۹ از دو ماه آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، قاسم جان بابایی که امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان سخن می گفت با تقدیر از همراهی مردم در مبارزه با کرونا تصریح کرد: این همراهی به واقع نوعی جهاد بود. وی با اشاره […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، قاسم جان بابایی که امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان سخن می گفت با تقدیر از همراهی مردم در مبارزه با کرونا تصریح کرد: این همراهی به واقع نوعی جهاد بود.

وی با اشاره به غافلگیری همه کشورها در برابر کرونا یادآور شد: ذات این ویروس، غافلگیری است، بنابراین اگر در زمان فعلی نیز دچار غفلت شویم، باز هم غافلگیر خواهیم شد، چراکه مبارزه با این بیماری همه گیر مانند صحنه یک مبارزه واقعی است و از این رو نباید غفلت کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین قدرت سرایت و مرگ و میر زیاد ویروس جهش یافته کووید۱۹ را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: خوشبختانه ۴ خط تولید واکسن ایرانی در حال فعالیت است تا ان شاء الله بتواند از دو ماه آینده، واکسن را به وفور در اختیار مردم قرار دهد.

وی سپس به مختصات استان قم اشاره کرد و گفت: قم از استان های متراکم با تردد زیاد و همچنین حضور اقوام و عقاید گوناگون در آن است که این مشخصات، مدیریت مبارزه با بیماری همه گیری مانند کرونا را سخت تر می کند، اما خوشبختانه باید گفت که مدیریت استان در کنترل این بیماری موفق عمل کرده است.

جان بابایی با تقدیر از تصمیم گرفته شده برای منع ورود خودروهای غیربومی به قم در روزهای هشتم و نهم فروردین ماه، از مدیریت استان خواست تا با مدیریت مساجد استان در برگزاری مراسم های مختلف، این تصمیم را پشتیبانی کند.

وی ادامه داد: آمار نشان می دهد که به ازای هر ۱۰ هزار نفر از جمعیت قم، حدود ۱۵۰ بستری کرونایی داشته ایم، به بیان دیگر هنوز جمعیت قابل توجهی از مردم استان قم به این ویروس آلوده نشده اند و از این رو می توانند مستعد دریافت آن باشند.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: قم دو موج بیماری کووید۱۹ را پشت سر گذاشته است و همه تلاش ها باید بر این نقطه متمرکز شود که مجددا با موج جدید بیماری مواجه نشود.

وی با اشاره به این که إعمال محدودیت ها فقط طول زمانی یک موج بیماری را کاهش می دهد یادآور شد: همه باید مراقب باشیم تا با إعمال نظارت حداکثری، همه استان های کشور را از ورود به پیک جدید بیماری دور نگه داریم.

جان بابایی با ابراز نگرانی از افزایش روند بستری کرونایی در استان قم در روزهای اخیر اضافه کرد: خوشبختانه تعداد بیماران بدحال کرونایی در قم و همچنین میزان مرگ و میر کرونایی استان نسبت به میانگین کشوری کمتر است، اما در هر صورت باید مراقب بود تا پیک جدید بیماری در استان شکل نگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد با همراهی بیشتر مردم در دو ماه آینده، واکسن کرونا نیز به وفور در اختیار مردم قرار گیرد تا کشور بتواند در مبارزه با این بیماری همه گیر که از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بوده است، موفق تر از گذشته عمل کند.