استاندار: ورود خودرو با پلاک‌های غیر بومی به قم ممنوع شد
استاندار: ورود خودرو با پلاک‌های غیر بومی به قم ممنوع شد

بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: آیین‌های نیمه شعبان که در سال‌های قبل برگزار می شد امسال به صورت مجازی، غیر حضوری و غیر تجمعی خواهد بود. وی افزود: به شهرداری […]

بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: آیین‌های نیمه شعبان که در سال‌های قبل برگزار می شد امسال به صورت مجازی، غیر حضوری و غیر تجمعی خواهد بود.

وی افزود: به شهرداری و سازمان فرهنگی تاکید شده که محیط شهر را به گونه ای آذین بندی کنند که تداعی جشن های باشکوه و در خور شان استان را داشته باشیم و شهروندان فضای با نشاطی را احساس کنند. 

استاندار قم تاکید کرد: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا از شکل گیری موج جدید کرونا در قم جلوگیری کنیم.

سرمست همچنین به برخی از مصوبه‌های ستاد ملی کرونا اشاره کرد و افزود: در جلسه امروز مجوز واردات واکسن کرونا به بخش خصوصی تصویب شد.

وی اضافه کرد: با توجه به تغییر ساعت از ابتدای سال جدید مقرر شد قانون منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ اعمال شود.

به دنبال افزایش تعداد بستری‌های کرونایی در قم وضعیت این استان در رنگ بندی کشوری از ۲۵ اسفندماه ۹۹ از آبی به زرد تغییر کرد.

استاندار قم با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان یادآور شد: در جلسه ستاد ملی کرونا مقرر شد در این زمینه تمهیدات لازم اندیشده و ارائه شود.

سرمست همچنین خاطرنشان کرد: از خیران و گروه های مردمی که در دوران کرونا در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب کمک‌های مومنانه و مواسات را در پیش گرفتند تقاضا داریم که در این ایام مبارک که عید مستضعفان است نیز کمک های خود به افراد آسیب پذیر از کرونا را فراموش نکنند.

استاندار قم در ادامه از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) که طی یک سال اخیر و سال های گذشته در کنار سایر اعضای شورای تامین در ایجاد آرامش و برقراری امنیت تلاش کردند قدردانی کرد و افزود: این تلاش‌ها باعث شد که قم از نظر امنیت سرمایه گذاری در بین استان‌های کشور جزو سه استان برتر قرار بگیرد.

وی بیان کرد: آرامش و امنیت استان مدیون همفکری و همدلی تمام اعضای شورای تامین است که سربازان گمنام امام زمان(عج) نیز در پشت صحنه این اتفاق‌ها انصافا نقش قابل تقدیری دارند.