سیامک محبی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اجرا شدن دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا برای واکسیناسیون در قم اظهار داشت: طبق دستورالعمل‌ها مسئولیت اجرا کردن واکسیناسیون شهروندان در استان با شخص استاندار است. وی با تأکید بر عدم دریافت واکسن توسط برخی از پرسنل بیمارستان‌ها افزود: به دلیل تماس مستقیم با بیماران […]

سیامک محبی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اجرا شدن دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا برای واکسیناسیون در قم اظهار داشت: طبق دستورالعمل‌ها مسئولیت اجرا کردن واکسیناسیون شهروندان در استان با شخص استاندار است.

وی با تأکید بر عدم دریافت واکسن توسط برخی از پرسنل بیمارستان‌ها افزود: به دلیل تماس مستقیم با بیماران کرونایی، باید واکسیناسیون کادر درمانی فعال در  ICU و پرسنل بهداشتی هرچه سریع‌تر انجام شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز کرد: اولویت انجام واکسیناسیون با افرادی است که در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی هستند.

وی با تأکید بر انجام واکسیناسیون برخی از جانبازان شیمیایی بالای ۵۰ درصد و سالمندان در قم عنوان کرد: تاکنون تعداد ۲۵۰۰ واکسن تزریق‌شده که چند روز قبل فاز دوم آغاز شده است.

محبی با اشاره به اینکه تاکنون در قم و در کشور واکنش و حساسیت خاصی نسبت به واکسن‌ها گزارش نشده است خاطرنشان کرد:  برای بیماران خاص ۲۴ عدد و برای کارکنان بهشت معصومه(س) ۲۰ عدد واکسن در نظر گرفته‌شده و تزریق‌شده است.

وی با تأکید بر دریافت واکسن روسی، چینی و هندی تصریح کرد: خوشبختانه فاز دوم واکسیناسیون از روزهای گذشته در قم آغاز شده که امیدواریم اثربخش باشد.

انتهای پیام