امام جمعه قم: دولت جوان انقلابی، کلید حل مشکلات است
امام جمعه قم: دولت جوان انقلابی، کلید حل مشکلات است

امام جمعه موقت قم گفت: راهبرد اصلی مقابله با تحریم‌ها و همچنین مقاوم سازی کشور در مواجه با این مشکل بزرگ، بی اثر کردن تحریم است. آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر اظهار داشت: این راهبرد که در منظومه فکری رهبری معظم انقلاب اسلامی است […]

امام جمعه موقت قم گفت: راهبرد اصلی مقابله با تحریم‌ها و همچنین مقاوم سازی کشور در مواجه با این مشکل بزرگ، بی اثر کردن تحریم است.

آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر اظهار داشت: این راهبرد که در منظومه فکری رهبری معظم انقلاب اسلامی است ۲ تاثیر خیلی مهم دارد، نخست آنکه موجب افزایش هزینه تحریم برای دشمن می‌شود و دیگر اینکه باعث افزایش توان ضربه پذیری اقتصاد داخلی خواهد شد.

وی ادامه داد: برای اینکه دولت و ملت توان خود را برای دست‌یابی به این راهبرد مهم بالا ببرند باید طبق نظر رهبر معظم انقلاب چند محور را در دستور کار خود قرار دهند.

سعیدی در تبین این محورها خاطرنشان کرد: باید اتحاد و انسجام ملی را حفظ کنیم، در همه زمینه‌ها قوی باشیم و به دشمن تحت هیچ شرایط اعتماد نکنیم.

خطیب جمعه قم اضافه کرد: بیش از اینکه به فکر رفع تحریم از مسیر مذاکره باشیم به فکر خنثی کردن تحریم باشیم.

تولیت آستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ادامه یادآور شد: روی کار آمدن دولت جوان انقلابی، کلید حل مشکلات کشور است اگر جریان انقلابی به طور کامل و تمام قد در صحنه باشد اما جهت گیری‌های دولت حاکم بر کشور انقلابی نباشد کارآمدی با نگاه درون و انقلابی شکل نمی گیرد.

وی تصریح کرد: وقتی کلیه امکانات و ظرفیت‌های کشور در دولت متمرکز شده‌است، دولت اگر یک دولت جهادی و انقلابی نباشد و بدتر از آن با چراغ خاموش به مذاکره مخفی با دشمنان مستکبر مشغول باشد مسلما جریان جوان انقلابی راه به جایی نمی‌بَرد.

امام جمعه قم بیان داشت: باید در انتخابات آینده همه تلاش کنند تا یک دولت جوان، مومن، با انگیزه، حزب اللهی، کار بلد، مقاوم، خستگی ناپذیر و غیر وابسته به بیرون از مرزها زمام امور را به عهده بگیرد.