قم| حیا و خوش‌خلقی حضرت خدیجه(س) الگوی زنان جامعه باشد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی شامگاه  جمعه در جشن «برترین انتخاب» که در سالن فرهنگی ورزشی خانه مهندس برگزار شد اظهار داشت: جای برنامه‌های فرهنگی در استان قم خالی است و مسئولان فرهنگی استان باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشند. […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی شامگاه  جمعه در جشن «برترین انتخاب» که در سالن فرهنگی ورزشی خانه مهندس برگزار شد اظهار داشت: جای برنامه‌های فرهنگی در استان قم خالی است و مسئولان فرهنگی استان باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت ترویج برنامه‌های دینی و فرهنگی در استان قم افزود: حضور جمعیت جوان در این مکان نشان‌ دهنده این موضوع است که علاقه‌مند به برنامه‌های فرهنگی شاد هستند و باید این برنامه‌ها گسترش پیدا کند.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: بیش از ۱۱ میلیون مجرد در کشور وجود دارد و سن ازدواج دختران و پسران افزایش پیدا کرده است و آمار طلاق افزاش پیدا کرده است، مقام معظم رهبری تأکید کردند باید بر ازدواج آسان و طلاق سخت تأکید شود.

مولفه‌هایی که برای ازدواج موفق باید بدانیماردبیل| واقفان در ترویج ازدواج آسان مشارکت کنند۱۸۰۰ برنامه فرهنگی در ۲۳ کتابخانه استان قم برگزار شده است

عضو هیئت‌ علمی جامعه المصطفی با بیان اینکه در احادیث اهل‌بیت(ع) داریم که در ازدواج باید اخلاق و دین مورد توجه باشد عنوان کرد: رمز موفقیت ۲۵ سال زندگی حضرت خدیجه(س) با رسول خدا(ص) در چند موضوع بود، صداقت، امانت، قرابت و خوش‌اخلاقی از جمله خصوصیات رسول خدا(ص) بود.

رفیعی گفت: مقام معظم رهبری به من فرمودند که حضرت خدیجه(س) زمانی همسر رسول خدا(ص) شد که پیامبر(ص) موقعیتی نداشت، حضرت خدیجه(س) از روزی که وارد زندگی پیامبر(ص) شد، گفت خانه برای شما است هیچ‌ وقت برای پیامبر(ص) منت نگذاشت.

وی عنوان کرد: این موضوع بسیار بد است که زن و شوهر روی‌شان به یکدیگر باز می‌شود، بانوان جامعه از حضرت خدیجه(س) حیا، عفت، ادب، خوش‌خلقی و احترام به همسر را فرا بگیرند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: امروز ما اینجا در این مراسم جشن حضور پیدا کردیم ولی زلزله‌زدگان در آذربایجان شرقی مشکلات زیادی دارند و باید در کمک به این عزیزان اهتمام داشته باشیم.