قدردانی امام جمعه قم از دولت به منظور اجرای گام چهارم تعهدات برجام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد با تاکید بر توکل بر خداوند گفت: مومن هیچگاه به کفار و دشمنان دل نمی بندد و همواره با هدایت های خداوند […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد با تاکید بر توکل بر خداوند گفت: مومن هیچگاه به کفار و دشمنان دل نمی بندد و همواره با هدایت های خداوند و توکل به ایشان کارها را ادامه خواهد داد.

امام جمعه قم تصریح کرد: امروز سالروز ازدواج پیامبر(ص) و حضرت خدیجه کبری(س) است، ازدواجی که بر اساس معیارها و ملاک های آن روز هیچ تطبیقی نداشت، شخصی مثل پیامبر و همسر ایشان، معیارهایی داشتند که شاید در آن ازدواج سازگار نبود اما با ازدواج خود درسی دادند که همه جوانان باید درس بگیرند.

وی بیان داشت: ازدواج بر اساس معیارهای الهی باید باشد و باید بر اساس ازدواج آسان، آمار ازدواج را بالا برد و تلاش و کوشش گسترش ازدواج در جامعه باشد.

آیت الله سعیدی به آغاز ولایت و امامت حضرت مهدی(عج) و پیامبر(ص) و هفته وحدت اشاره کرد و گفت: باید همه ما تلاش کنیم تا در راستای ایجاد وحدت و همچنین تلاش و کوشش برای رضای خداوند گام برداریم.

امام جمعه قم گفت: امام حسن عسکری(ع) خطاب به شیعیان فرمودند که باید در ارتباط با اهل تسنن رابطه داشته باشید و در مساجد همدیگر بروید و در تشیع جنازه اهل سنت حاضر شوید، این سخنان نشان می دهد که باید در راستای گسترش فرهنگ وحدت میان شیعه و سنی گسترش یابد.

وی تصریح کرد: رفتار صحیح میان شیعیان از جمله مسائلی است که در دستور کار باشد و گاهی رفتار پیامبر(ص) با کفار موجب می شد که آنها مسلمان شوند و از این رو باید در رفتار خود دقت داشته باشیم.

آیت الله سعیدی گفت: امروز دشمنان اسلام به بهانه دشمنی ها، سعی می کنند با اهل بیت(ع) دشمنی کنند، محبت اهل بیت(ع) دائمی و است و برای همگان است و نباید این دشمنی ها وجود داشته باشد.

امام جمه قم بیان داشت: صلوات فرستادن بر پیامبر(ص) موجب می شود که کینه ها از بین برود و این ذکر صلوات تنها کار و ذکر انسان ها نیست و این ذکر خداوند و همه فرشتگان است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح دولت در خصوص مسائل هسته ای گفت: از دولت محترم و سازمان انرژی هسته ای به منظور برداشتن گام چهارم قدردانی می کنیم.

آیت الله سعیدی همچنین به زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: مسئولان باید به سرعت در راستای خدمات رسانی به مردم آن منطقه تلاش کرده و با توجه به آغاز سرد شدن هوا، مشکلات را برطرف کنند.

بیشتر بخوانید: