آیت‌الله اراکی: دشمن از وحدت و انسجام ملت‌های اسلامی هراس دارد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محسن اراکی در سخنرانی پیش از خطبه‌های  نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: همه نعمت‌های الهی به‌واسطه نعمت ولایت معنا پیدا می‌کند. وی بابیان اینکه موفقیت و پیروزی‌های جبهه اسلام در لوای […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محسن اراکی در سخنرانی پیش از خطبه‌های  نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: همه نعمت‌های الهی به‌واسطه نعمت ولایت معنا پیدا می‌کند.

وی بابیان اینکه موفقیت و پیروزی‌های جبهه اسلام در لوای وحدت و همدلی امت اسلام به دست می‌آید،افزود: دشمن امروز از وحدت و انسجام اسلامی هراس دارد و باید سعی کنیم این وحدت و همدلی را تقویت کرده و بر اشتراکات تأکید داشته باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت وحدت جامعه اسلامی گفت: معنای وحدت اسلامی بیش از وحدت در منافع و راهبردهای نظامی است، وحدت اسلامی، برادری اسلامی است و این امر برای جامعه اسلامی عزت، قدرت، شکوه، شکوفایی، رشد، عزت، بی‌نیازی و سایر علائم اقتدار را فراهم می‌کند.

امام جمعه زنجان: هفته وحدت نقطه تاریخی در وحدت شیعه و سنی استجشن‌های هفته وحدت مسلمانان شیعه و سنی کردستان به‌صورت ویژه برگزار می‌شودامام جمعه کرمان: توسعه جامعه نیازمند حفظ وحدت و پرهیز از بیان سخنان اختلاف‌افکن است

استاد حوزه علمیه عقب‌ماندگی جوامع اسلامی پس از پیامبر(ص) را از نتایج کفران نعمت ولایت برشمرد و بیان کرد:دشمنان بیش از هر چیز با یکدست شدن و یکدل شدن جامعه اسلامی دشمن هستند.

آیت الله اراکی تصریح کرد: دشمن با ایجاد جنگ فرهنگی، اقتصادی و نظامی چندپاره کردن جامعه اسلامی را در دستور کار قرارداده‌است تا این برادری جامعه اسلامی شکل نگیرد.

وی با تأکید بر اینکه وحدت در جامعه اسلامی باید حول محور محبت به پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) شکیل بگیرد،افزود: دشمنان اسلامی باوجود توطئه‌هایی که داشته‌اند سبب شدند که جامعه اسلامی در مسیر یکدل شدن حرکت کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، “وحدت” را موضوع مهمی در جوامع اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد:در وحدت اسلامی ما به معنایی والاتر از وحدت در منافع یا مسائل نظامی می‌اندیشیم.