راه نجات جامعه اسلامی بازگشت به مسیر ولایت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت الله محسن اراکی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه قم در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه تمام نعمت های الهی به واسطه نعمت ولایت معنا می یابد گفت: در وحدت اسلامی ما به معنایی والاتر از محدت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت الله محسن اراکی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه قم در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه تمام نعمت های الهی به واسطه نعمت ولایت معنا می یابد گفت: در وحدت اسلامی ما به معنایی والاتر از محدت در منافع یا مسائل نظامی می‌اندیشیم.

وی افزود: وحدت اسلامی به معنای برادری اسلامی بوده و وحدت در جامعه اسلامی به معنای عزت، قدرت، شکوه، عزت و بی‌نیازی است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دشمنان با جنگ فرهنگی، اقتصادی و نظامی به دنبال ایجاد تفرقه در عالم اسلام هستند گفت: دشمنان اسلامی با وجود توطئه هایی که داشته اند سبب شده اند که جامعه اسلامی در مسیر یک دل شدن حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه همه مسلمانان باید نسبت به ولایت پیمان یاری و پیروی داشته باشند، گفت: اینکه شاهد عقب ماندگی جوامع اسلامی پس از پیامبر(ص) هستیم از نتایج کفران نعمت ولایت است.

اراکی تنها راه نجات جامعه اسلامی را بازگشت به مسیر ولایت دانست و افزود: وحدت در جامعه اسلامی باید حول محور محبت به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) شکیل بگیرد.