ولایت، محور وحدت اسلامی/تنها راه نجات جامعه اسلامی بازگشت به مسیر ولایت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله محسن اراکی،دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و استاد حوزه علمیه قم امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس قم، با اشاره به نقش جامعه اسلامی در زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت گفت: ولایت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله محسن اراکی،دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و استاد حوزه علمیه قم امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس قم، با اشاره به نقش جامعه اسلامی در زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت گفت: ولایت و امامت نعمت تامه الهی است که تمام نعمت‌های الهی به واسطه این نعمت معنا پیدا می‌کند.

او با بیان اینکه ولایت و امامت محور وحدت اسلامی است، افزود:دوری از امامت و ولایت، شکست، خواری، ذلت و فساد را به همراه خواهد داشت. 

آیت الله اراکی با بیان اینکه معنای وحدت اسلامی بیش از وحدت درمنافع و راهبرد‌های نظامی است، افزود: وحدت اسلامی، برادری اسلامی است و این امر برای جامعه اسلامی عزت، قدرت، شکوه، شکوفایی، رشد، عزت، بی نیازی و سایر علایم اقتدار را فراهم خواهد کرد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام بیش از هر چیز با یکدست شدن و یکدل شدن جامعه اسلامی دشمن هستند، گفت: دشمن با ایجاد جنگ فرهنگی، اقتصادی و نظامی چند پاره کردن جامعه اسلامی را در دستور کار قرارداده‌است تا این برادری جامعه اسلامی شکل نگیرد.

آیت الله اراکی دلیل تمام عقب ماندگی جوامع اسلامی پس از پیامبر اکرم (ص) تاکنون را کفران جامعه اسلامی به نعمت ولایت دانست و تاکید کرد: تمام مسلمانان با نعمت ولایت، امامت و رهبری جامعه اسلامی پیمان یاری، پیروی و همچنین نصرت را به عهده دارند.

او  با بیان اینکه وحدت جامعه اسلامی، حول محور محبت به پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) است، ادامه داد: تنها راه نجات جامعه اسلامی برگشتن به مسیر ولایت است.