۱۸۰۰ برنامه فرهنگی در ۲۳ کتابخانه استان قم برگزار شده است

– اخبار استانها – حجت‌الاسلام امیرعطالله جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم،اظهار داشت: در ۸ ماهه نخست امسال در ۲۳کتابخانه عمومی استان بیش از ۱۸۰۰ برنامه کتاب‌خوانی، آموزشی و هنری برگزار شده است. وی افزود: بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی قم ۶۸۰ برنامه را در قالب نشست‌های جمع‌خوانی، قصه‌گویی، شعرخوانی نقاشی و […]

– اخبار استانها –

حجت‌الاسلام امیرعطالله جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم،اظهار داشت: در ۸ ماهه نخست امسال در ۲۳کتابخانه عمومی استان بیش از ۱۸۰۰ برنامه کتاب‌خوانی، آموزشی و هنری برگزار شده است.

وی افزود: بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی قم ۶۸۰ برنامه را در قالب نشست‌های جمع‌خوانی، قصه‌گویی، شعرخوانی نقاشی و کاردستی و هنرهای سنتی همانند آموزش سفالگری و طراحی را ویژه کودک و نوجوان برگزار کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم به تشکیل ۴۰۰ نشست آموزشی همانند کارآفرینی، گویندگی برای اعضای کتابخانه‌ها و کارکنان اشاره و بیان کرد: به مناسبت‌های مختلف۲۳۱نمایشگاه موضوعی کتاب در مناسبت‌های ملی و مذهبی در ۲۳ کتابخانه‌های عمومی برپا شد.

جباری تصریح کرد:۱۴۲ نشست مطالعاتی در ۸ ماهه اول امسال در قالب روخوانی، جمع خوانی و معرفی و بررسی کتاب و نشست‌های ادبی و نویسندگی خلاق و داستان‌نویسی برگزارشده است.

ماجرای کمبود کتاب‌های درسی در ایلامرونمایی از ۲ کتاب ایل سنگسر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیوزیر ارشاد در سمنان: امسال بیش از ۱۰۰ هزار کتاب در کشور به چاپ رسید

 وی سپس به ۱۲۵نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای در تمامی گروه‌های سنی با موضوعات مختلف اشاره کرد و افزود: ۷۶ مشاوره تحصیلی و روان‌شناسی و مشاوره فرزند پروری و روابط زناشویی ویژه سه گروه سنی کودک و نوجوان و جوان و همچنین خانواده‌ها انجام‌شده و ۶۱ مسابقه کتاب‌خوانی نیز به‌صورت خانوادگی برگزارشده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم بابیان اینکه ۲۶ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان هستند و موجودی منابع۵۰۰هزار نسخه است،گفت: با همکاری مدارس ۲۲ نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای ویژه مدارس ابتدایی و راهنمایی باهدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی برپاشده است.

جباری با اشاره به تولید کتاب‌های بریل و رونمایی از آثار تولید شده و برگزاری ۳ نقد کتاب خاطرنشان کرد: برای خواندن و آشنایی با کتاب‌ها حوزه هنری و ادبی و نمایش، ۱۱اجرای برنامه نمایشنامه نامه خوانی انجام شد.