برگزاری آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی مهدویت
برگزاری آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی مهدویت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،علی حسینی دبیر جشنواره ملی مهدویت گفت: پس از برگزاری اولین دوره جشنواره مهدویت که با حضور ۱۳۰۰ نفر از پژوهشگران و هنرمندان و اهالی فرهنگ در عرصه مهدویت برگزار شد، دومین جشنواره نیز از نهم ربیع کار خود را آغاز […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،علی حسینی دبیر جشنواره ملی مهدویت گفت: پس از برگزاری اولین دوره جشنواره مهدویت که با حضور ۱۳۰۰ نفر از پژوهشگران و هنرمندان و اهالی فرهنگ در عرصه مهدویت برگزار شد، دومین جشنواره نیز از نهم ربیع کار خود را آغاز می‎کند.

دبیر دومین جشنواره ملی مهدویت بیان کرد: در جشنواره امسال بخش‎هایی، چون بخش ادبی، هنری و کتابخوانی به عنوان بخش‎های اصلی جشنواره درنظر گرفته شده است و آثار با محوریت زمینه سازی ظهور و تمدن سازی با زیرموضوعات مختلف و کاربردی که به خلق آثار کاربردی در زمینه فرهنگ و هنر مهدویت ختم شود، به دبیرخانه ارسال می‎شود.

حسینی افزود: در جشنواره امسال رویکرد فرهنگی و هنری با محوریت جامعه دانشجویی مد نظر است و در این راستا “زمینه سازی ظهور و تمدن نوین اسلامی” به عنوان محور جشنواره انتخاب شده است.

دبیر دومین جشنواره ملی مهدویت گفت: این جشنواره به همت جهاددانشگاهی واحد استان قم برگزار می‎شود و مراکزی، چون مسجد مقدس جمکران، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها، مرکز تخصصی مهدویت، شهرداری قم، انجمن عکاسان قم و انجمن شعر آیینی نیز با این جشنواره همکاری دارند.

حسینی با تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری (ع) تصریح کرد: آئین رونمایی از پوستر این جشنواره به یمن سالروز دوران امامت امام زمان (عج) در نهم ربیع الاول، مصادف با روز پنجشنبه ۱۶ آبان و با حضور مدیران عالی جهاددانشگاهی در محضر آیت‌الله العظمی علوی گرگانی برگزار می‎شود.

او گفت: بخش دوم برنامه افتتاحیه، برگزاری آیین رسمی افتتاحیه دومین جشنواره ملی مهدویت است که این برنامه با همکاری مسجد مقدس جمکران در تالار عصر آفتاب این مسجد شریف و از ساعت ۱۳:۳۰ آغاز می‌شود.

گفتنی است در این برنامه مراسم رونمایی از پوستر و اعلام رسمی برنامه‎های جشنواره توسط دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم و مسئول جشنواره انجام می‌شود.