شهردار سابق صدرای شیراز به ۶ سال حبس محکوم شد شیراز – خبرنگار کیهان:رئیس‌کل دادگستری استان فارس اعلام کرد : با صدور رأی قطعی در دادگاه تجدید نظر استان فارس، شهردار سابق صدرای شیراز در یکی از پرونده‌های جرائم ارتکابی مربوط به دوران تصدی مسئولیت به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی […]

شهردار سابق صدرای شیراز
به ۶ سال حبس محکوم شد

شیراز – خبرنگار کیهان:
رئیس‌کل دادگستری استان فارس اعلام کرد : با صدور رأی قطعی در دادگاه تجدید نظر استان فارس، شهردار سابق صدرای شیراز در یکی از پرونده‌های جرائم ارتکابی مربوط به دوران تصدی مسئولیت به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.
حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه سایر متهمین این پرونده پیش از این در مرحله بدوی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به مجازات‌های متعدد و حبس‌های طولانی مدت محکوم شده بودند، گفت: پس از تجدید نظر خواهی متهمین پرونده در شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر استان فارس پرونده رسیدگی و دادنامه بدوی با اصلاحاتی تأیید شد.
وی همچنین با‌اشاره به اینکه جرائم صورت گرفته در شهرداری صدرا در قالب دو پرونده در دادگستری شیراز رسیدگی شد ادامه داد: در یکی از پرونده‌ها موضوع رشا و ارتشا و فسادهای مالی مطرح بود که این پرونده پس از رسیدگی اولیه با اعتراض متهمین هم‌اکنون در دادگاه تجدید نظر در جریان رسیدگی است.
 وی درخصوص پرونده دیگر این مسئول سابق که منتهی به صدور رأی قطعی شده است نیز اظهار داشت: در این پرونده که جرائمی از جمله فراهم کردن موجبات فساد مطرح است، وی و سه متهم دیگر مطرح در پرونده به حبس محکوم شدند.
این مقام قضایی استان فارس با‌اشاره به اینکه متهم ردیف اول در این پرونده به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است گفت:‌متهم ردیف دوم این پرونده به دو مجازات ۴ سال حبس به لحاظ فراهم کردن موجبات فساد و همچنین ۱۴ ماه حبس تعزیری به لحاظ تهیه فیلم و تصاویر مستهجن به منظور فساد محکوم شد.
رئیس‌کل دادگستری استان فارس افزود: متهم ردیف سوم پرونده به ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و متهم ردیف چهارم نیز به ۱۴ ماه حبس تعزیری در بخشی از پرونده و ۲ سال و یک روز حبس تعزیری دیگر درخصوص جرائم مطرح در این پرونده محکوم شده است.

کشف۴۰۰ راس دام در مرز حصارچه
جانشین فرمانده مرزبانی استان خراسان شمالی از کشف ۴۰۰ راس دام در مرز حصارچه خبر داد.
سرهنگ «سهراب زارعی» اظهار داشت: مرزداران گروهان مرزی حصارچه حین گشت‌زنی و کنترل در راستای مراقبت از نوار مرزی، متوجه گله احشام قاچاق در نزدیکی مرز شدند که بلافاصله برای مهار آنها اقدام کردند.
وی با اشاره به کشف ۴۰۰ رأس دام قاچاق، افزود: قاچاقچیان که قصد داشتند احشام قاچاق را بدون مجوز قانونی از مرز خارج کنند در عملیات مرزبانان از رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند و یک قاچاقچی نیز در این رابطه دستگیر شد.
جانشین فرمانده مرزبانی استان خراسان شمالی ارزش ریالی احشام کشف شده را ۱۲ میلیارد ریال عنوان کرد.

یکی از معاونان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان دستگیر شد
روابط عمومی اداره کل بازرسی استان کرمان  گفت‌: یکی از معاونان اداره جهاد کشاورزی شمال استان کرمان به جرم اختلاس در زمین‌های دولتی دستگیر شده است.
این معاون با تبانی و همکاری اعضای کمیسیون معاملات جهاد کشاورزی یک قطعه از زمین‌های دولتی که ارزش واقعی آن طبق نظر هیئت کارشناسی نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان بوده را با تهیه اسناد صوری با قیمت ۹ میلیارد تومان به نام مادر خانمش انتقال داده است.
وی  با مشارکت بعضی مدیران جهاد کشاورزی مقدار قابل توجهی از وجوه دولتی را اختلاس کرده که تاکنون نزدیک به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن کشف شده است.
متاسفانه علی‌رغم تذکرات لازم سازمان بازرسی، جهاد کشاورزی از معاون متخلف حمایت کرده است.

محموله  قاچاق نفت سفید
 به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی استان  قم از کشف ۳۳ هزار و ۶۰۰ لیتر نفت سفید قاچاق از یک دستگاه کامیون کشنده در قم خبر داد.
سرتیپ «سید محمود میرفیضی» اظهار داشت: با اقدامات اطلاعاتی پلیس امنیت اقتصادی استان یک دستگاه کامیون کشنده حامل سوخت قاچاق در عوارضی «سلفچگان-ساوه» شناسایی و توقیف شد.
وی افزود: راننده بیان داشت خودرو فاقد بار بوده اما در بررسی انجام گرفته مشخص شد، اظهارات وی خلاف واقع بوده و تانکر دارای سوخت است، بنابراین با هماهنگی قضایی خودرو به پلیس امنیت اقتصادی استان منتقل و با دعوت از نمایندگان شرکت ملی‌ پخش فرآورده‌های نفتی و اداره استاندارد از محموله نمونه‌برداری و پس از آزمایشات، قاچاق سوخت محرز و نوع آن را نفت سفید اعلام کردند.
 فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه خودرو حامل سوخت با دستور قضایی به انبار شرکت نفت استان قم گسیل و پس از تخلیه مقدار آن را ۳۳ هزار و ۶۰۰ لیتر اعلام کرد، تصریح کرد: کارشناسان قیمت آن را نیز ۴ میلیارد ریال بیان کردند.
فرمانده انتظامی استان قم عنوان داشت: در نهایت متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

کشف محموله ۱۸میلیاردی سیگار در«بندر لنگه»
فرمانده انتظامی استان  هرمزگان از کشف ۲میلیون نخ سیگار قاچاق به ارزش ۱۸میلیارد ریال در شهرستان «بندر لنگه» خبر داد.
سرتیپ «غلامرضا جعفری» اظهار داشت: ماموران ایستگاه بازرسی «برکه سفلین» شهرستان «بندر لنگه» از دپوی مقادیر زیادی کالای قاچاق در یک منزل مسکونی خالی از سکنه با خبر و موضوع را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی و با تشکیل اکیپی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی ۲ میلیون نخ سیگار قاچاق کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان ارزش محموله مکشوفه را بنا به نظر کارشناسان مربوطه ۱۸میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار پلیس قرار دارد.