همایش بین‌المللی "جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت" در قم برگزار می‌شود
همایش بین‌المللی "جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت" در قم برگزار می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، حجت‌الاسلام نجف لک‌زایی ظهر امروز در نشست خبری همایش “جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت” که در سالن جلسات غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تلاش می‌کنیم با توجه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، حجت‌الاسلام نجف لک‌زایی ظهر امروز در نشست خبری همایش “جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت” که در سالن جلسات غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تلاش می‌کنیم با توجه به نیازسنجی فعالیت‌ها دنبال شود.

وی افزود: پروژه و کلان پروژه‌های پژوهشگاه در قالب بسته فعالیت پیگیری می‌شود که تدوین مقالات و آثار و برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی و همچنین برگزاری همایش‌های ملی و بین‌المللی و تأسیس مجلات مرتبط با مأموریت مدنظر از این جمله است‌.

آثار کنگره بین‌المللی سید مرتضی علم‌الهدی در قم رونمایی شدقمی: جامعه تبلیغ در ماه رمضان اقدام متفاوتی را در پیش دارد۱۰ پروژه شاخص اقتصاد مقاومتی در سال ۱۴۰۰ در قم اجرا می شود

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بابیان اینکه همایش بین‌المللی “جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت” به‌صورت  مجازی می‌شود و شرکت در آن رایگان است، بیان کرد: این همایش نخستین بار در سال ۸۹ برگزار شد و قرار است پس از ده سال دومین همایش برگزار شود.

لک زایی عنوان کرد: انسان علاوه بر جسم قائل به روح و نفس است و باید درباره این موضوع که تکلیف روح و نفس پس از مرگ چه می‌شود بحث داشته باشیم و اینکه آیا زندگی کنونی بشر با جاودانی نفس همخوانی دارد نیز موردبحث و تبادل‌نظر قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: در کنار برگزاری این همایش مجلاتی منتشر می‌شود و این موضوع مورد تأکید است که انجمن بین‌المللی نفس تأسیس شود تا اساتیدی که از کشورهای مختلف در این همایش شرکت می‌کنند ارتباط خود را حفظ کنند.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خاطرنشان کرد: هشت پیش نشست در راستای همایش بین‌المللی “جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت” در داخل و خارج ایران برگزار شد و از تلاش‌های صورت گرفته در راستای برگزاری این همایش تشکر می‌کنم.