۲۰معدن راکد قم در سال ۱۴۰۰ احیا می‌شود / احداث کارخانه تولید چادر مشکی
۲۰معدن راکد قم در سال ۱۴۰۰ احیا می‌شود / احداث کارخانه تولید چادر مشکی

– اخبار استانها – محمود سیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قمبا اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی برای افزایش تولیدات و رونق تولید، از پیش‌بینی ۱۰ پروژه شاخص اقتصاد مقاومتی استان در سال آینده خبر داد. وی یکی از این پروژه را راه‌اندازی واحدی راکد در شهرک شکوهیه برشمرد و ابراز کرد: یکی از این […]

– اخبار استانها –

محمود سیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قمبا اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی برای افزایش تولیدات و رونق تولید، از پیش‌بینی ۱۰ پروژه شاخص اقتصاد مقاومتی استان در سال آینده خبر داد.

وی یکی از این پروژه را راه‌اندازی واحدی راکد در شهرک شکوهیه برشمرد و ابراز کرد: یکی از این پروژه‌های کلان در شهرک شکوهیه در قالب ۱۶ کارگاه راکد در دست اقدام است که پیش‌بینی می‌شود این واحد ویژه تولید نخ و بافندگی در قالب ۸ واحد با سرمایه‌گذاری ۲۳۰ میلیارد تومانی عملیاتی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اهمیت احیای معادن راکد را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: بر اساس تکلیف شورای معادن، از ۵۵ معدن راکد در قم، ۲۰ مورد در سال ۱۴۰۰ احیاء می‌شود که می‌تواند باهدف فرآوری، ارزش‌افزوده خوبی به همراه داشته باشد.

وزیر صنعت در قزوین: برای متعادل کردن قیمت خودرو تولید را افزایش می‌دهیممعاون وزیر صنعت: ۱۳۶۵ کارگاه تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتنددستور وزیر صنعت به خودروسازان برای تولید گیربگس اتوماتیک / خودروی ایرانی باید “کیفیت” داشته باشد

وی با تأکید بر اینکه سه پروژه با سرمایه‌گذاری جدید پیشنهادشده است که یکی از این پروژه‌ها در جهت تولید پارچه چادر مشکلی به‌عنوان صنعت فرهنگی به‌زودی کلنگ زنی می‌شود، عنوان کرد: این پروژه با سرمایه ۳۰ میلیون دلار ارزی و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

سیجانی خاطرنشان کرد: ایجاد واحدهای فرآوری معدن جزء برنامه‌های اصلی است و دراین‌باره کارخانه منگنز در قم، بزرگ‌ترین کارخانه در سطح خاورمیانه است که می‌تواند دراین‌ارتباط فرآوری به‌صورت آلیاژ با بهره‌وری بالا دنبال شود.

وی بابیان اینکه دراین‌باره یکی از برنامه‌ها، اجرای پروژه‌ای صنعتی در نیزار با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در معادن فلزی است، یادآور شد: برای دو مورد پروانه جهت عملیات اکتشافی صادر شد که در سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.